Eestlane pärjati Euroopa parimaks veebidisaineriks

6. okt. 2014 - Kommenteeri artiklit

Möödunud nädalavahetusel Prantsusmaal toimunud Euroopa kutsemeistrivõistlustel EuroSkills 2014 võitis Tartu kutsehariduskeskuse vilistlane Silver Mähar kuldmedali veebidisaini erialal.   

„Kõige raskem oli pingelises olukorras loovalt disainida,” ütles Euroopa parimaks veebidisaineriks pärjatud Mähar ise. Ta lisas, et võidu tõi talle suur kirg eriala vastu, mis motiveeris pühenduma treeningutele. Veebidisainerite võistlusülesanne oli luua Prantsuse maiusele veebileht ja animatsioon. Silver Mäharit kutseõpetaja on Margit Tennosaar.

Lisaks kullale pälvis Silver Mähar koos graafilise disaineri Martin Siilakuga multimeedia meeskonnana pronksi. Lisaks antakse võistlejatele, kes saavad vähemalt 500 punkti, suurepäraste kutseoskuste tunnustamiseks meisterlikkuse medal, mille tõid koju viis eestlast: veebidisainer Silver Mähar, ehitusviimistleja Elsa Pärna, plaatija Taimo Avloi, restoraniteenindaja Diana Tšistjakova ja kokk Merit Martin.

Innove juhatuse liikme Andres Punga sõnul võib Eesti koondise tulemusega rahul olla, sest see näitab, et eestlased on Euroopas igati konkurentsivõimelised. „Hea tulemus veebi- ja graafilises disainis tõestas jällegi, et Eesti on hea IT-riik,” lisas Pung.

Euroopa kutsemeistrivõistlustel, 2.–5. oktoobril, esindasid Eestit noored meistrid eri ametikoolidest. Võistlustulle astusid kümne eriala kutseõppurid: trükkal, plaatija, ehitusviimistleja, graafiline disainer, kokk, restoraniteenindaja, veebidisainer, mehhatroonikud, floristid ja IT-meeskond.

Iga kahe aasta tagant toimuv EuroSkills on noortele üks tähtsaimaid kutseoskuste testimise ja näitamise kohti. Võistlustel osales rohkem kui nelisada õpilast 25 riigist ning mõõtu võeti 41 erialal. Seni on Eesti koondis EuroSkillsist osa võtnud kolmel korral ja koju on toodud 20 erinevat medalit. Noorte treeninguid ja osavõttu rahvusvahelistel võistlustel korraldab SA Innove.

Lisainfot Eesti koondise kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!