Õhkpadi õpetaja igapäevaellu

10. okt. 2014 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

4. oktoobril Vanemuise kontserdimajas toimunud üleriigiline aasta õpetaja gala „Eestimaa õpib ja tänab” jõudis ETV otseülekande vahendusel tuhandetesse kodudesse.

Nagu eelmisel aastal, oli ka tänavu Vanemuise saal täitunud sadade tublide õpetajate, koolijuhtide, õpilasvõistluste võitjate ning hariduse sõpradega, keda olid esitanud tunnustuskonkursile maakondlikud ja linnade komisjonid. Pidulikkust õhkus esimestest hetkedest. Parimatest parimad astusid mööda sinist vaipa lavale telekaamerate valgusse, said tänutäheks maakera käes hoidva Joosepi ning laususid tänusõnu.

Pidupäeva kangelasi tänas ka haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, kes ütles, et hea õpetaja valimiseks pole mõõdupuud, küll aga teame sisimas, milline ta on. „Ühed õpetajad olid soojad ja avatud, kelle juurde võis alati oma murega minna. Teised olid karmid ja otsekohesed, aga nende entusiasm aine õpetamisel teenis austuse,” meenutas minister.

Auhindade kätteandmise muutsid meeleolukaks muusikalised etteasted ning vaimukad klipid. Õhtujuhina astus näitleja Liisa Pulga kõrval üles Väike-Maarja kooli õpetaja Indrek Lillemägi, kes ei jäänud professionaalist kolleegile karvavõrdki alla.

„Teeme täna õhtul hüppeid ajas ja ruumis,” lubasid õhtujuhid ja nii ka juhtus. Rein Paku kirjutatud ja Ain Mäeotsa lavastatud sketšid Lutsu „Kevade” ainetel kutsusid saalis esile naerupahvakuid.

Viimast klippi ei näidatud ekraanilt, vaid see sündis saalis, kui Raja Teele tormas lavale haridusministri juurde, Julk-Jüri sabast tagasi sikutamas. Teele uuris ministrilt, kas ta peaks minema mõnda edetabeli tipus olevasse Tartu kooli õppima, kuna Paunvere kool polegi edetabelis.

„Lehti ei tasu palju lugeda, mina üldse ei loe,” lohutas minister ja ütles, et kõik Eestimaa koolid on head.

Enne kui Karl-Erik Taukar ja Lenna Kuurma lõid koos Karlova kooli 5. klassi kooriga lahti lõpuloo „Tean, ei tea”, avaldasid õhtujuhid lootust, et gala andis pisukese õhkpadja õpetajate igapäevastesse toimetustesse.

„Väga tore ja südamlik õhtu,” tunnustasid saalis viibinud korraldajaid – haridus- ja teadusministeeriumi ning haridustöötajate liitu.

„Tänasest üritusest räägin kindlasti ka oma õpilastele,” lubas aasta klassiõpetaja auhinna pälvinud Gustav Adolfi gümnaasiumi õpetaja Kristi Rahn. „Kogu gala oli väga hästi läbi mõeldud. Paunvere-teemaline ajas lendamine oli väga tore.” Rahn demonstreeris ka haridustöötajate liidu poolt õpetajaile kingitud kella ja arvas, et see sobib hästi elutuppa.

Tallinna reaalkooli õpetaja Aili Hõbejärv, keda mullu tunnustati aasta klassiõpetaja tiitliga, sai seegi kord tähelepanu osaliseks. Tema juurde astus õhtujuht Indrek Lillemägi, et uurida, kuidas tema kunagisel juhendajal läheb.

„Mul on tohutult hea meel selle ürituse üle, aastakümneteks jätkusuutlikkust!” soovis Hõbejärv ja pani ette luua ka noore õpetaja auhinnakategooria.

„Juba kuni kolm aastat töötanul võib välja paista, et ta on väga hea. Joosep laua peal paneb veel enam tööle,” arvas Hõbejärv.

Aasta koolijuhi tiitli pälvinud Tallinna Rahumäe põhikooli direktor Matti Martinson ütles, et võrreldes 20 aasta taguse ajaga, kui ta koolijuhiks sai, on koolis väga palju muutunud. „Tollal hakati Eesti riiki alles looma, võimalused olid väga suured ning igaüks sai teha, mida tahtis. Täna on kõik pandud raamidesse ja töö pole enam nii loominguline. Muutused on kahjuks halvemuse poole,” nentis Martinson.

2014. Aasta Õpetaja Gala laureaadid

 • Lasteaiaõpetaja – Julia Faizullova (Tartu lasteaed Kelluke)
 • Klassijuhataja – Aare Veedla (Rakvere täiskasvanute gümnaasium)
 • Klassiõpetaja – Kristi Rahn (Gustav Adolfi gümnaasium)
 • Põhikooliõpetaja – Lydia Rahula (Tallinna 21. kool)
 • Gümnaasiumiõpetaja – Aare Ristikivi (Hugo Treffneri gümnaasium)
 • Kutseõppeasutuse õpetaja – Aino Mölder (Luua metsanduskool)
 • Õppeasutuse juht – Matti Martinson (Tallinna Rahumäe põhikool)
 • Üldhariduse sõber – MTÜ TG Lapsevanemad (eestvedajad Merle Ružits ja Marika Tali)
 • Kutsehariduse sõber – Haapsalu neuroloogiline rehabilitatsioonikeskus
 • Tegu hariduses – Teadmiskeskus Collegium Eruditionis
 • Õppurid – Katrina Lehis, Taavet Kalda, Ottomar Ladva
 • Juhendaja – Mihkel Kree

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!