Päri Pärnu pärimusi!

1. okt. 2014 Jaanika Sirp Pärnu Ülejõe lasteaia õppealajuhataja - Kommenteeri artiklit

Just sellist nime kandval õppepäeval kogunesid Pärnu linna lasteaednikud lõikuskuu lõpupäeval Jõulumäe mändide alla.

Pärnu linna lasteaednikud on aastast aastasse ikka leidnud võimaluse korraks kokku tulla, uusi teadmisi ja tutvusi omandada ning häid mõtteid ja töökogemusi vahetada. Teadmiste ning tegemiste rohkest päevast ei puudunud ka tervisespordikeskusele kohased võistukatsumised füüsilist vastupidavust nõudvatel aladel.

Juubelihõngulisel kokkusaamisel, kus kohtuti juba 15. aastat järjest, ammutasid kohalolijad teadmisi kodukandi pärimusest ja ajaloost. Esivanemate tallatud radadest aitas selgema pildi luua Tiit Kask, kes rääkis oma uurimusest kuurordilinna sünniloost tänase päevani ning Pärnu muuseumipedagoog Kristiina Vunk, kes kõneles kodulinna väljapaistvatest kodanikest – Carl ja Herbert Hahnist.

Õppepäeva pärastlõunal said õpetajad omavahelisi kogemusi vahetada ning heade kolleegide ja töökaaslaste juhendamisel väärt mõtteid koguda. Neljast töötoast sai igaüks valida omale meelepärase: muusikalisi teadmisi-kogemusi jagati Pärnu Kesklinna lasteaia muusikaõpetaja Katrin Hildunen-Alvela juhendamisel, linnaruumi võimaluste kasutamist laste sotsiaalsete oskuste arendamisel aitas taasavastada Pärnu Ülejõe lasteaia õppealajuhataja Jaanika Sirp oma meeskonnaga, Pärnu teemalistest kogumikest sai aimu Pärnu Pillerpalli lasteaia õppealajuhataja Halliki Tammiste juhitavas töörühmas ning Pärnu Mai lasteaia vanemõpetaja Kaidi Truusi juhendamisel toimus matk läbi õppematerjalidest, mille koostamisel meie omagi õpetajad nõu ja jõuga abiks olnud.

Pärnu lasteaednikud on tuntud aktiivsete õppematerjalide valmistajana ja trükiste koostajana. Laagripäeval tutvustati lisaks varem valminuile ka äsja trükist saabunut: lasteaia Trall majandusalajuhataja Aime Bräutigami eestvedamisel valminud Pärnu linna lasteaedade retseptikogu, Pillerpalli lasteaia õppealajuhataja Halliki Tammiste koostatud fotomapp „Pärnut avastamas”, Mai lasteaia õpetaja Silja Kauri eestvedamisel valminud arendavate õppemängude kogumikku „Keel ja kõne” ning Pärnu lasteaedade muusikaõpetajate ühistööna valminud trükis „Laulumängud ja laulud Pärnust”.

Lasteaedade retseptikogu valmimist rahastas Pärnu linnavalitsus, teiste kogumike valmimine sai teoks tänu sihtasutusele Innove. Trükised said kingituseks ning igapäevatöös kasutamiseks kõik linna 14 lasteaeda.

Kogu laagripäeva vältel oli võimalik vaadata lasteaia Pöialpoiss ujumisõpetaja Tiina Palmaru fotonäitust „Minu vanaisa tallatud radadel” ning Tallinna lasteaedade laste joonistuste näitust „Kuidas ma Pärnus käisin”. Lisaks võis tutvuda lasteaedade väljapanekutega, mis kajastasid valminud õppematerjali, kogumikke, trükiseid ja artikleid.

Pärnu linnas tegutseb hulgaliselt lasteaiaõpetajate ühendusi. Seekordne korraldus oli aktiivõppe ühenduse kanda.

Sügistuuli trotsides jagus mõnusa torupilli muusika saatel aega ka kolleegidega mõtete vahetamiseks. Eks ikka on kohti, kus king pitsitab ja jagatud mure on ju pool muret. Lasteaednik on aga alati osanud puude taga metsa näha ja unistus paremale homsele sai kinnitust kohalolijaid tervitama tulnud abilinnapea Jane Metsa suu läbi.

Õppepäev sai teoks tänu SA Innove ESF programmi „Üldhariduse pedagoogide kvalifikatsiooni tõstmine 2008–2014” käigus toimuvale pedagoogide võrgustike arendamise programmile „Uuenenud riiklike õppekavade rakendumise teostamine” ning Pärnu linnavalitsusele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!