Pimedate liit tunnustas TTÜ-d ja Tartu linnaraamatukogu

24. okt. 2014 - Kommenteeri artiklit

Eesti Pimedate Liit tunnustas möödunud nädalal Tallinna Õpetajate majas toimunud valge kepi päeva tänuseminaril neid, kes on andnud olulise panuse nägemispuudega inimeste elukvaliteedi tõstmisele ja ühiskonnas tuntuse suurendamisele. Tunnustuse „Aasta tegu 2014” said haridusasutustest Tallinna tehnikaülikooli (TTÜ) ja Tartu Oskar Lutsu nimeline linnaraamatukogu.

TTÜ raamatukogu tunnustati nägemispuudega lugejatele arvuti- ja trükiteksti kättesaadavaks muutvate abivahendite kasutuselevõtmise eest ning Tartu linnaraamatukogu Lõuna-Eesti Pimedate Ühingus nägemispuudega lugejatele raamatukoguteenuste kasutamise võimaldamise eest.

Kokku sai tunnustuse 12 isikut või organisatsiooni.

Teised laureaadid olid SA Pärnu Haigla (nägemispuudega inimeste vajadusi arvestavate keskkonnakohanduste tegemise eest); Eesti tervishoiu muuseum (uue ekspositsiooni  nägemispuudega külastajatele kohandamise eest); AS Prisma Peremarket (kaupluste kiirkassades vaegnägijaid abistava hääljuhendamise kasutuselevõtmise eest); Haapsalu sotsiaalmaja (nägemispuudega inimestele teenuste pakkumise ja ürituste korraldamise eest); MTÜ Spordiklubi Meduus (nägemispuudega inimeste tipp- ja harrastusspordi edendamise eest); Jaanika Juhanson (nägemispuudega harrastusnäitlejate Terateatri loomise eest); Vahur Laiapea (Eesti, Norra ja Portugali pimedate ning nägijate tantsuprojekti käsitleva dokumentaalfilmi Fragile. Nägemiseni lavale toomise eest); Tiit Zeiger (pimedate laste esinemisi võimaldava digitaalklaveri ostmiseks Kaarli kirikus heategevuskontserdi Su samme kaja korraldamise eest); Lions Klubi Tallinn Vanalinn (Põhja-Eesti Pimedate Ühingu mitmekülgse toetamise eest) ning OÜ OptiPRO (heategevuskampaania Toetame pimedate juhtkoera kasvatamist algatamise ja läbiviimise eest).

Eesti Pimedate Liit on nägemispuudega inimeste ühingute ja nägemispuudega inimestega tegelevate ühingute ning sihtasutuste katusorganisatsioon. Sellesse kuulub 16 liikmesühingut. Liidu eesmärk on kaitsta nägemispuudega inimeste huve ja esindada neid inimesi riiklikul ning rahvusvahelisel tasandil.

Iga aasta 15. oktoobril üle maailma tähistatavat valge kepi päeva, millega juhitakse tähelepanu pimedate ja vaegnägemisega inimeste probleemidele, on Eestis tähistatud alates 1987. aastast.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!