Sisekaitseakadeemia parimad käisid ministri vastuvõtul

8. okt. 2014 - Kommenteeri artiklit

Sisekaitseakadeemia kadetid, magistrandid, õppejõud ja töötajad – kokku 60 inimest käisid kolmapäeval siseminister Hanno Pevkuri vastuvõtul siseministeeriumis. Traditsioonilise üritusega tunnustas siseminister akadeemia inimesi eduka töö ja silmapaistvate kordaminekute eest ning soovis jõudu uueks õppeaastaks, teatas kooli pressiesindaja.

„Soovin, et te õppetöö ajal ka seltsielu ei unustaks, sest isiklikud tutvused aitavad hilisemas tööelus tõsiseid kriise palju kiiremini ja lihtsamalt lahendada. Lõpetage akadeemia sama edukalt, kui olete seda alustanud. Kui ükskord tööle lähete, siis tehke seda tööd südamega, tehke tööd austusega ning teadmisega, et tänu teie tööle on Eestis turvaline ning meil kõigil on hea ja rahulik õhtul magama minna,” ütles siseminister vastuvõtu avakõnes.

Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Tabur rõhutas oma tervituskõnes, et juba 22 aastat on akadeemia hüppelauaks nendele inimestele, kes teevad igapäevaselt hindamatud tööd teiste inimeste heaolu nimel ning tal on hea meel, et sisejulgeolekuharidus on ministeeriumile oluline.

„12. oktoobril möödub sellest rohkem kui 20 aastat, mil ligikaudu 130 kadetti alustas akadeemias esimest korda õppetööd, nüüdseks on kadettide arv kasvanud peaaegu kümnekordseks: ligikaudu tuhat kadetti soovivad saada ameti vääriliseks kandjaks, kes tegelevad igapäevaselt ühiskonna turvalisuse tagamisega ja vastutavad selle eest, et meie riik oleks kaitstud. Meil õpivad ja julgen väita, et ka töötavad parimad , kes on igati selle tunnustuse väärilised,” sõnas Tabur.

Kadettide nimel võttis sel aastal sõna päästekolledži 4. kursuse kadett Kristina Vennikas.

Esimest korda osales vastuvõtul ka välisüliõpilane – Soomest Laurea ülikooli tudeng Anttiheikki Mäntymaa, kes on parajasti praktikal Tartu vanglas.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!