Tallinna ülikool saab audoktori ja hulga uusi doktoreid

14. okt. 2014 - Kommenteeri artiklit

Tallinna ülikoolis promoveeritakse reedel audoktoriks Lääne-Florida ülikooli psühholoogia osakonna emeriitdotsent Samuel R. Mathews (pildil) ning antakse tiitel üle hulgale värskelt doktorikraadi kaitsnuile.

Samuel R. Mathews on olulisel määral panustanud Tallinna ülikooli õpetajahariduse õppejõudude arengusse, loonud kontakte ja võimalusi doktorantidele enesetäiendamiseks Lääne-Florida ülikoolis. Ta on Eestiga seotud alates 1997. aastast, mil tuli rahvusvahelise projekti „Lugemine ja kirjutamine iseseisva mõtlemise kujundamisel” käigus vabatahtlikuna koolitama Eesti õpetajaid. Tegemist oli ühe olulisema õpetajate õpetamispraktikaid mõjutanud projektiga pärast Eesti taasiseseisvumist ja 1996. aasta uue õppekava rakendumist.

2004. aasta sügissemestril töötas Samuel R. Mathews Tallinna ülikoolis külalisprofessorina, lugedes loenguid nii kasvatusteaduste kui ka psühholoogia üliõpilastele ning viies läbi seminare doktorantidele ja õppejõududele. Sellest ajast peale on ta külastanud Tallinna ülikooli peaaegu igal aastal, toetanud õppejõudude pädevuste arengut teadustöö metodoloogia ja pedagoogilise psühholoogia valdkonnas ning juhendanud doktorante uurimuste kavandamisel ja metodoloogilistes küsimustes. Hetkel on ta kolme valmiva doktoritöö kaasjuhendajaks.

Pikemat artiklit Samuel R. Mathewsist saab lugeda siit (ÕPL, 21.08.2010).

Doktorikraadi saavad samal aktusel Raimondo Murgia, Margus Ott, Sille Kapper, Maria Smorževskihh-Smirnova, Klavs Sedlenieks, Janika Kärk, Mari Kendla (humanitaarteaduste valdkonnas); Helin Puksand, Silvi Suur (kasvatusteaduste valdkonnas); Priit Kersen, Kert Martma (loodusteaduste valdkonnas); Mari-Liis Jakobson, Ilona-Evelyn Rannala, Jing Wu, Grete Arro, Maarja Kobin, Ülle Kasepalu (sotsiaalteaduste valdkonnas).

Lisaks tunnustatakse teiste ülikoolide juures hiljuti doktorikraadi kaitsnud TLÜ teadlasi: Eesti keele ja kultuuri instituudi lektor Tiina Rüütmaa, Informaatika instituudi teadur Adolfo Ruiz Calleja, Kunstide instituudi lektor Eve Lukk, Rahvusvaheliste ja sotsiaaluuringute instituudi dotsent Kadri Täht, õigusakadeemia direktor Indrek Grauberg.

Aktusel tervitavad värskeid doktoreid rektor professor Tiit Land ja professor Ruth Shimmo, doktorite nimel kõneleb Janika Kärk, esineb TLÜ sümfooniaorkester Martin Sildose dirigeerimisel.

Audoktori ja värskete doktorite promoveerimine algab Tallinna ülikoolis reedel kell 12. ‘

Aktust saab vaadata ka veebist aadressil www.tlu.ee/aktus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!