Autasustati teaduse populariseerijaid

27. nov. 2014 Raivo Juurak Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

20. novembril autasustati Tallinna laululava klaassaalis 2014. aasta parimaid teaduse populariseerijaid.

Teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus? Läheb tarvis. Päriselt!” tunnustati Eesti parimaid teaduse populariseerijaid, kelle hulgas oli teadlasi, ajakirjanikke, õpikuautoreid, õpetajaid jt. Auhinnad andis üle haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski, rõhutades, et teadus ja teadmispõhisus on Eesti jätkusuutlikkuse seisukohalt ääretult olulised ja on hea, kui teaduse populariseerijad suudavad seda arusaadavaks teha nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Tänavused parimad teaduse populariseerijad

Tiiu Silla nimeline elutööpreemia:

TÜ teaduskooli juhataja Viire Sepp andekaid lapsi toetavate tegevuste pikaajalise eestvedamise eest Eestis.

Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audiovisuaalse ja elektroonilise meedia abil:

Jänku-Juss ja robootika. Lasteveeb OÜ, eestvedaja Janika Leoste.

Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõnas:

„Matemaatika õhtuõpik”, autorid Juhan Aru, Kristjan Korjus ja Elis Saar.

Parim teadust ja tehnoloogiat populariseeriv teadlane, ajakirjanik, õpetaja:

Signe Lensment, Kilingi-Nõmme gümnaasiumi õpetaja – mitmekesine tegevus loomingulise innovaatilisuse äratamisel nii oma kooli kui ka maakonna eri õppeastmete õpilaste hulgas.

Tegevused teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel:

• uuendatud sisu ja ekspositsiooniga Energia avastuskeskuse kui Põhja-Eesti suurima mitteformaalset haridust pakkuva kogemusõppel põhineva haridus- ja külastuskeskuse taasavamine. Energia avastuskeskus, juhataja Kertu Saks.

• Teadlaste öö festivali pikaajaline koordineerimine, SA Teaduskeskus AHHAA, projektijuht Helin Haga.

Parim uus algatus teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel:

OÜ Kolm Põrsakest – teadusteatri etendused lastele ja täiskasvanutele ning teadusringid lasteaedades, eestvedajad Martin Käärik, Ergo Kukk, Kristjan Kingo, Julius Air Kull ja Robin Saluoks.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!