Avatud on lasteaiateemaline arhitektuurinäitus

7. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Veel nädal aega saab arhitektuuri- ja disainigaleriis Tallinnas Pärnu mnt 6 näha Eesti arhitektide liidu aastanäitust „Mängiv inimene. Kaheksa visiooni lasteaedade arhitektuurist”.

Näituse kuraatorid Kadri Klementi ja Karin Tõugu arhitektuuribüroost b210 on kutsunud arhitekte kaasa mõtlema lastele loodava ruumi teemal. Lähteülesanne andis osalejatele suure vabaduse: erinevalt arhitekti harilikust tööülesandest ei olnud sellel tellijat, krunti ega ruumiprogrammi. Osalejatel paluti luua oma nägemus, kus on esile toodud nende arvates laste kasvukeskkonna kõige olulisemad ruumilised kvaliteedid, pöörata tähelepanu lapse perspektiivile ning meeldejääva ja köitva ruumi loomisele.

Näituse jaoks on oma lasteaiavisiooni loonud kaheksa meeskonda. Mitme­külgses koosluses on esindatud nii uued noored tulijad kui ka juba kogenud tegijad, kes esitlevad oma ettepanekut sellest, missugune peaks olema last arendav ruum, mis pakub ohtralt võimalusi igasuguseks tegevuseks.

Lennukad visioonid ei tähenda alati midagi teostamatut. Nagu selgus vestluses lasteaiatöötajatega, on kõik ideed kasutatavad ning hea stardipunkt diskussiooniks lastele disainitud keskkonna üle.

Näitus on avatud 16. novembrini E–P kl 12–18.

12. novembril kell 17.30 on kohal ja jagavad näituse kohta selgitusi kuraatorid.

Registreerimine ingridk@arhliit.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!