Energiasäästunädala koolikonkursi võitsid Salme põhikool ja Konguta kool

18. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) korraldatud üle-eestilise koolikonkursi „Energiasäästunädal Sinu koolis” võitsid Salme põhikool ja Konguta kool, mille esindajad lähevad kolmepäevasele fotomatkale Eesti väikesaartele.

„Sel aastal lähenes palju koole energiasäästule läbi materjalide taaskasutamise. Tehti kasutatud riietest kotte, klaaspudelitest vaase, korraldati kirbuturgusid ning alustati taarakogumisega, kus vajalikud kastid meisterdati ise. See õpetab noortele, et alati ei ole tarvis osta uusi asju, vaid on mõistlikum ja isegi omanäolisem kasutada juba olemasolevaid. Selliste hoiakute kujundamine juba põhikoolis on väga vajalik,” sõnas žüriisse kuulunud KIK-i juhatuse liige Lauri Tammiste.

Salme põhikoolis toimus kostüümides kirbuturg ja energiasäästuteemaline viktoriin. Perepäeval meisterdati ajalehtedest riideid ja teemakohaseid taieseid. „Meil oli energiasäästukonkursil osalemisest kohe kindlasti kasu. Koolis tegevusi vedanud noormehed olid need, kes avastasid veekulusid mõõtes ja võrreldes veesüsteemis lekke, mis tänaseks on likvideeritud,” ütles Salme kooli haldusjuht Mare Poopuu. Salmes projekti vedanud noormeeste sõnul ei ole nad veel otsustanud millisele väikesaarele fotoretkele minnakse. „Peame kindlasti nõu juhendajaga,” ütlesid nad.

Konguta koolis asutati keskkonnanõukogu, kuhu värvati korrapidaja, kes hoiab kooli keskkonna hoidmisel silma peal. Lisaks võeti määrusega vastu keskkonnaotsuseid. Üks neist kutsus õpetajaid kasutama kunsti- ja käsitöötundides 50% ulatuses taaskasutatud materjali. Lisaks tehti ise jõulukingitusi ja mänguasju ning toimusid töötoad. Taaskasutatud materjalidest sündisid ka pillid, millest parimatest moodustati orkester.

Esimese kuue parima seas olid veel Nurme kool, Antsla gümnaasium, Ehte gümnaasium ja Kadrina keskkool. Koolid tegid oma tegevustest videod, mis on kättesaadavad kõigile huvilistele.

Energiasäästunädala koolikonkursi eesmärk on innustada väikesi algatusi ning panna noori energiasäästu teemadele mõtlema ning lahendusi pakkuma. Konkursil osales 24 kooli. Žürii valis välja kuus parimat, kes pääsesid Energiasäästunädala lõpuüritusele Energia avastuskeskusesse.

Žürii koosseisu kuulusid Energia avastuskeskuse teadus- ja arendusjuht Aare Baumer, KIK-i juhatuse liige Lauri Tammiste ja keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Liis Raadla. Parima teavitaja väljaselgitamisel sai määravaks originaalne lähenemine, tegevuste laiapõhjalisus ja laste panus ning kaalu andis ka kokkuvõtteks tehtud video.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!