Esilinastus noortefilm „Kuidas teha uurimistööd”

12. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Tartu loomemajanduskeskuses valmis Eesti noortest ja noortele tehtud õppefilm „Kuidas teha uurimistööd”, mida saab vaadata veebilehelt www.akadeemiake.ee.

Film räägib kahest gümnasistist Gretest ja Jasperist, kes peavad kirjutama oma elu esimese uurimistöö. Lõbusate ja ootamatute sündmuste käigus nad tutvuvad ja kogevad teadusmaailma võlusid. Peaosi mängivad gümnasistid Jasper August Tootsi ja Grete Keskpalu. Professionaalsetest näitlejatest lööb kaasa Karol Kuntsel.

Filmi režissöör on Urmas Reisberg, muusika autor Ardo Ran Varres.

Filmi eesmärk on tuua õpilasi uurimistöö kirjutamisele lähemale. „Kõik gümnaasiumi lõpetajad peavad kirjutama uurimistöö ja esmakordselt on neil olemas õpilastepärane abimaterjal,” rõõmustab Akadeemiakese tegevjuht Riin Veidenberg.

Filmi tellis õpilaste teadusajakiri Akadeemiake ning rahastasid haridus- ja teadusministeerium ning SA Eesti Teadusagentuur.

Akadeemiake on alates 2007. aastast ilmuv eelretsenseeritav võrguajakiri, mis avaldab õpilaste uurimistöid. Tänaseks on avaldatud üle saja artikli. Väljaannet toimetab vabatahtlik toimetus, mis koosneb Tartu ülikooli magistrantidest, doktorantidest ja teaduritest.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!