Head teha on hea!

19. nov. 2014 Marge Kirsipuu Paldiski lasteaia Naerulind Lepatriinu rühma vanemõpetaja - Kommenteeri artiklit

Paldiski lasteaia Naerulind Lepatriinu rühmas on väärtuskasvatuse põhimõtted läbi õppe- ja kasvatusvaldkondade kõikides tegevustes alati kesksel kohal olnud, kuid tahtmine on selles vallas veelgi ja rohkem tegutseda – just praktiliste tegevuste kaudu. Seetõttu võtsimegi üheks selle aasta eesmärgiks laste viimise heategevuse ja head tegemise juurde, tähelepanu pööramise teiste aitamisele ja abistamisele ning läbi selle laste empaatiavõime arendamise. Sest inimene võib olla vähem või rohkem haritud- aga hea süda PEAB tal olema!

Esimeseks heategevusprojektiks sai Varjupaikade MTÜ Pesaleidja kassitoa vabatahtlike külla kutsumine ja hüljatud loomade abistamiseks korjanduse korraldamine. Sidusime selle ürituse ka oma õppekavaga, nimelt novembrikuu teine nädal oli meil lasteaias lemmikloomanädal.

Koostöö Pesaleidjaga sujus äärmiselt hästi, nende vabatahtlikud olid rõõmuga nõus koos mõne oma hoolealusega meile külla tulema ja lasteaia kolmele vanemale rühmale rääkima oma heategevusorganisatsiooni tegutsemispõhimõtetest, kassitoa ja hoiukodude tegevusest ja töökorraldusest, lemmikloomade võtmisega seotud vastutusest, lemmikloomade eest hoolitsemisest ja mida saavad inimesed teha, et üha vähem loomi kodutuks jääks.

IMAG4770Kuna Pesaleidja vabatahtlikud ja hoiukodud tegelevad hüljatud ja väärkoheldud loomade (peamiselt kasside) päästmise, ravimise ning neile armastavate kodude otsimisega täiesti tasuta, lihtsalt loomaarmastusest, siis kõik loomade ravi-, toidu- ja muud nende eest hoolitsemise kulud saab katta vaid tänu heade inimeste toetusele. Seepärast otsustasime ka omalt poolt nende tegevust toetada.

Jagasime juba mitu nädalat varem rühmadesse annetuskastid, kuhu nii lapsed, lapsevanemad, lasteaia töötajad kui ka kõik teised, kes soovisid aidata, said oma annetusi teha. Eriti hea oli näha, kuidas lapsed ise oma käega soovisid münte korjanduskarpi lasta – isiklik aitamise kogemus on lapse jaoks kulda väärt!

14. novembril saigi teoks Pesaleidja kassitoa vabatahtlike külaskäik lasteaeda. Vabatahtlikud Helen Kauksi ja Aliis Sinisalu rääkisid lastele loomade kodutuks jäämise põhjustest ja nende aitamise võimalustest ning sellest, millist hoolt ja vastutust nõuab lemmiklooma võtmine ja pidamine. Vabatahtlikud olid kaasa võtnud kaks hoolealust, väga sõbralikku kiisut, kes loomulikult lastele kõige rohkem muljet avaldasid ja oma mänguhimuliste trikkidega palju elevust tekitasid.

IMAG4762Ürituse lõpus andsime Pesaleidjale üle lasteaias toimunud annetuskampaania käigus kogutud rahalise kingituse, sümboolse tšeki mälestuseks ja laste poolt kassitoa kaunistamiseks maalitud kiisupildid.

Hilisemates vestlustes lastega selgus, et kauaoodatud üritus saavutas oma põhilise eesmärgi – see pani lapsed mõtlema ja arutlema selle üle, kuidas peaks ja kuidas ei tohiks loomadega käituda.

Ja kuna laste kaudu jõuavad need teadmised ja hoiakud ka kodudeni, siis meie arvates ka nii saab kaasa aidata maailma natuke paremaks paigaks muutumisele.

Aitäh kõikidele, kes meie annetuskampaanias osalesid ja aitäh Pesaleidjale külla tulemise eest!

Head teha on hea!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!