Lennuakadeemias tehti kokkuvõtteid tuhandetest täiskasvanukoolitustest

7. nov. 2014 Tarmu Kurm HTM-i kommunikatsiooniosakonna asejuhataja - Kommenteeri artiklit

Eesti lennuakadeemias toimus 23. oktoobril Euroopa sotsiaalfondi programmi „Täiskasvanute tööalane koolitus ja arendustegevused” pidulik lõpuüritus.

Programmist tegid kokkuvõtteid haridus- ja teadusministeeriumi asekantsler Mart Laidmets, täiskasvanuhariduse osakonna juhataja Terje Haidak ja programmijuht Mai Timmi.

Üritus toimus koostöös teatriga NO 99 ja vabakutselise näitleja Jaak Printsiga. Meeleolu lõid Heino Elleri muusikakooli õpilased.

Ligi 40 kutseõppeasutust ja kutseõpet pakkuvat rakenduskõrgkooli on osalenud programmi elluviimises. Kokku on toimunud üle 2800 koolituse ning kursustel käinud üle 35 000 inimese.

Programmi juhi Mai Timmi sõnul on tasuta koolitused täitnud oma eesmärgi: „Enamik kursuste lõpetajatest väidab, et nende konkurentsivõime tööturul on pärast koolitust paranenud. Samuti on hea meel selle üle, et koolituste kaudu on üle kogu Eesti jõutud inimesteni, kes oma raha eest ei oleks osalenud.”

Asekantsler Mart Laidmetsa sõnul on just kutseõppeasutuste roll täiskasvanute koolitamisel üha olulisem, sest see aitab kiiremini reageerida tööturul toimuvatele muutustele.

Täiskasvanute tööalane koolitamine on prioriteet ka Euroopa sotsiaalfondi algaval perioodil, mil pööratakse tähelepanu tervikoskuste omandamisele ja kutse omistamisele ning tuuakse õppimise juurde neid, kes seni on jäänud koolitustest kõrvale, kuid kelle konkurentsivõime ei ole tööturul edukalt hakkamasaamiseks piisav.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!