„Mis on valgus?” sai rahvusvahelise tunnustuse

13. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Rahvusvaheline haridusportaal Scientex tunnustas Tartu ülikooli ja Eesti nanotehnoloogiate arenduskeskust projekti „Quantum Spin-Off – kõrgtasemel teaduse ja ettevõtluse viimine koolidesse” läbiviimiseks valminud õppematerjali „Mis on valgus?” loomise eest, teatas Tartu ülikooli pressiesindaja.

Euroopa koolide võrgustiku hallatav ja teadlaste-õpetajate kogukonda ühendav haridusportaal Scientex andis projektimeeskonnale esimese õppematerjali auhinna (1st Scientix Resources Award) loodus-, tehnoloogia-, inseneri- ja matemaatikateadustes.

Eestikeelne õppematerjal „Mis on valgus?” on kättesaadav „Quan­tum Spin-Offi” projekti Tartu üli­kooli lehel, kus on üleval ka teiste koostööprojektide käigus väljatöötatud materjalid. Scientixi portaal pöörab auhinnatud õppematerjalile tähelepanu uudiskirjades, Scientixi korraldatud sündmustel ja meediakampaaniates. Õppematerjal on tõlgitud ka kreeka, inglise ja saksa keelde.

Projektiga „Quantum Spin-Off” soovitakse õpilastele näidata, kuidas innovaatiline idee võib viia uue ettevõtte asutamiseni. Projekti sihtrühmad on valdkonnast huvitatud 10.–12. klassi õpilased ja nende õpetajad. Tutvudes valdkonna õppematerjalidega omandatakse kogemus, kuidas rakendada uurimistulemusi oma virtuaalses ettevõttes.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!