President ootab kandidaate noore teadlase preemiale

4. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutas teisipäeval välja noore teadlase preemia, millele saab kandideerida kuni 35-aastane doktorikraadiga teadlane, kes teeb uurimistööd Eesti või välisriigi teadusasutuse või ülikooli juures.

Kandideerimiseks tuleb esitada 1. detsembriks kultuurirahastule kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulooga (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus), teadustöö kirjeldus ning avaldatud teadustööde loetelu. Samuti on vajalik vähemalt kahe juhendaja või õppejõu soovitus.

Kandidaate võivad esitada taotlejad ise, nende juhendajad, õppejõud, tööandjad, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed.

Kõik vajalikud dokumendid tuleb saata või tuua Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule, aadressil Weizenbergi 39, 15050 Tallinn, või digitaalselt allkirjastatuna e-posti aadressile vpinfo@vpk.ee

Preemia saaja valib välja kultuurirahastu nõukogu, kes võib soovi ja vajaduse korral paluda teadlaste ja õppejõudude nõu.

Preemia saaja püüab saavutada Eesti kõrgkoolidega kokkuleppe, et aasta jooksul pidada vähemalt kaks tasuta akadeemilist loengut oma uurimistööst. Võimalusel eelistatakse loengut Eesti kõrgkooli Narva, Pärnu, Haapsalu või muus kolledžis väljaspool Tallinna ja Tartut.

Noore teadlase preemiat annab välja kultuurirahastu, selle suurus on 4800 eurot ning rahastaja Väino Kaldoja. Preemiat antakse välja kord aastas.

Noore teadlase preemia asutas aastal 2000 kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman, kes preemiat aastatel 2000–2009 ka rahastas.

Seni on preemia pälvinud molekulaarbioloog Priit Kogerman (2000),  farmakoloog Allen Kaasik ja geograaf Hill Kulu (2001),  arvutiteadlane Ahto Buldas (2002),  keemik Ivo Leito (2003), arvutiteadlane Jaan Raik (2004),  neurobioloog Sulev Kõks (2005), hematoloog-onkoloog Alar Aints (2006),  keemik Ivari Kaljurand (2007), sotsioloog-meediateadlane Veronika Kalmus (2008),  füüsik Mait Müntel (2009),  filosoof Bruno Mölder (2010), arvutiteadlane Peeter Laud (2011),  meditsiinilise biokeemia vanemteadur ja veresoontekirurg Jaak Kals (2012),  astrofüüsik Elmo Tempel (2013).


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!