Tamme gümnaasiumil oma postmark

14. nov. 2014 Sirje Pärismaa Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

Tartu Tamme gümnaasium üllitas 95. aastapäeva puhul postmargi, millel kujutatud kooli embleem ning juubelile viitav arv 95.

Postmargi trükkimise idee autor on huvijuht Liina Kink, kelle eestvõttel anti eelmisel aastal välja kooli klassikalises stiilis postkaart.

„Kaardid läksid nagu soojad saiad ja see julgustas looma kooli juubeliks sellist soliidset sümbolit, mida teised koolid pole arvatavasti veel teinud,” räägib Kink. Margi kujundamise ettepanek tehti andekale õpilasest kunstnikule Desiree Laaneperele, kes on pälvinud peavõidu Euroscola õppurite rahvusvahelisel plakatikonkursil.

Kingu sõnul polegi marki praegusajal kuigi keerukas välja anda. Kavand peab vastama teatud nõuetele ja siis võib selle Omnivale teele läkitada. Miinimumkogus trükkimiseks on 20 ja teenus maksab ligi kakskümmend eurot.

Tamme gümnaasium tellis sisse­juhatuseks 300 marki. Esi­me­sena said vastse postmargi omanikeks kooli kunagised õpetajad, kellele juubeliürituste kutsed teele läkitati.

„Nad olid täiesti sillas, nähes ümbrikul marki oma kooli kujutisega,” muheleb Kink.

Homme, 15. novembril Vane­muise kontserdimajas aset leidvaks juubeliaktuseks trükitakse marke juurde ja igal vilistlasel on võimalik see endale osta.

Tartu Tamme gümnaasiumis (endine 5. keskkool) on antud loodusteaduslikku süvaõpet alates 1963. aastast. Vilistlaste seas on palju teadlasi-õppejõude ja kogunisti seitse akadeemikut, aga ka kaks Eesti peaministrit. Muusikaklassidest on saanud tuule tiibadesse palju kultuuriinimesi. Juubelipidustused algasid juba eelmisel nädalal ajalookonverentsi ja sünnipäevaballiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!