Tartu ülikooli külastas Rootsi kroonprintsess

3. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval, 29. oktoobril viibis Tartus visiidil Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel. Kuninglik paar osales Tartu ülikoolis aulakohtumisel, kus kõneldi Eesti ja Rootsi pikaajalistest suhetest.

Eesti-visiidi teisel päeval toimunud Tartu visiit oli seotud Rootsi Põhjala muuseumiga, kus on juba sõjaeelsest ajast hoitud Eesti etnograafiliste esemete kogu. Kogusse kuuluvad peamiselt rahvarõivad, mille muuseum otsustas tagastada Eesti rahva muuseumile.

Nii osales kuninglik paar Tartus eelkõige Põhjamaade muuseumi etnograafiakogu üleandmisel ning etnodisaini seminaril Eesti rahva muuseumis, kus astusid üles nii eestlased kui ka rootslased. Hiljem kohtuti ka Eesti üliõpilaste seltsi liikmetega.

Kell 16.15 suundus kuninglik paar külaskäigule Tartu ülikooli, kus neid võtsid vastu rektor professor Volli Kalm ja Rootsi aukonsul Tartus Madis Kanarbik. Delegatsioon külastas Tartu ülikooli kunstimuuseumi, misjärel toimus aulas kohtumine kuningliku paariga.

Pärast Volli Kalmu tervitust ja Tartu ülikooli lühitutvustust võttis sõna Eesti haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski lühiettekandega „Estonia as a knowledge and research nation”. Rootsi kõrgharidus- ja teadusminister Helene Hellmark Knutssoni jätkas sõnavõtuga „Sweden as a knowledge and research nation” ning lõpetuseks kõneles skandinavistika professor Daniel Sävborg skandinavistika ajaloost ja olukorrast Tartu ülikoolis. Ettekannete järel vestles kroonprintsess kohaletulnud õpilaste ja üliõpilastega, kes õpivad rootsi keelt ja/või kultuuri.

Prints ja printsess külastasid Eestit, et tihendada Eesti ja Rootsi vahelist kultuurilist, majanduslikku ja keskkonnaalast koostööd.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!