Tartus räägitakse digiõppest

4. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

Kolmapäeval toimub Tartus konverents, millel arutatakse, kuidas kasutada õppetöös digivõimalusi: programme ja rakendusi, e-keskkondi ja -teenuseid nii, et see toetaks parimal moel õppimist ja õpetamist.

Konverents „Digivõimalused õppimises ja õpetamises” algab kell 11 Dorpati konverentsikeskuses ning sellel tutvustatakse juba kasutusel olevaid võimalusi digilahenduste integreerimisel õppeprotsessi ja visiooni loodavast digitaalsest õppevara portaalist.

„Digilahenduste kasutamine ei ole eesmärk omaette, vaid peaks muutuma aina enam osaks igapäevasest õppeprotsessist ning seeläbi toetama tõhusamat ja huvitavamat õppimist“, ütles haridus- ja teadusministeeriumi e-teenuste osakonna juhataja Kristel Rillo.

Väliskülalistest osalevad konverentsil õppimist toetava hindamise rahvusvaheliseks edendamiseks loodud hindamisreformi rühma asutajaliige prof Gordon Stobart Londoni Ülikoolist ning Sloveenia e-koolikoti projekti esindajad Andreja Čuk ja Amela Sambolić Beganović. Eesti õpetajad tutvustavad posterettekannetes programme ja rakendusi, mis on juba senises õppetöös kasutust leidnud.

Konverentsi kaudu toetatakse riiklike õppekavade rakendamist. Üks riiklikus õppekavas taotlevatest üldpädevustest on digipädevus ning digilahenduste pedagoogiliselt mõtestatud kasutus võib aidata muuta õppimist ja õpetamist tõhusamaks, tulemuslikumaks ja huvitavamaks nii õpilasele kui ka õpetajale, leiab ministeerium.

Haridus- ja teadusministeeriumi algatuse Huvitav Kool ning Tartu ülikooli koostöös toimuvat konverentsi saab jälgida otseülekandes ja ka järelvaadata Tartu ülikooli televisioonis: www.uttv.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!