Tulevikutalendid sirguvad kõikjal Eestis

27. nov. 2014 - Kommenteeri artiklit

25 Eesti tulevikku kujundavat kooliõpilast said tulevikutalendi tiitli.

Maxima Eesti korraldatud Tule­vi­ku­talendi stipendiumikonkurss koolinoortele toimus tänavu neljandat aastat. Aastate jooksul on tulevikutalendi tiitli ning sellega kaasneva 600-eurose peastipendiumi või 450-eurose finalisti stipendiumi pälvinud sada Eesti koolide 5.–12. klassi õpilast.

Sel aastal said stipendiumi noored Jõhvist, Kohtla-Järvelt, Kundast, Narvast, Pärnust, Simunast, Tallin­nast, Tartust ja Tõrvast. Tule­vi­ku­­talendid selgusid viies kategoorias: humanitaarteadused; kunst, muusika ja kultuur; sport ja tervis; teadus ning ühiskondlikud tegevused.

Žürii tööd juhtinud akadeemiku Ene Ergma sõnul iseloomustas kõiki kandideerijaid tahe ja võimekus tegelda palju hobide ja huvialadega. „Olümpiaadidel, luule- ja spordivõistlustel osalemise ning kõige muuga tegelemise kõrval on tulevased tähed ka suurepärase õppeedukusega,” kommenteeris Ergma.

Humanitaarteaduste alal hindas žürii stipendiumi vääriliseks Aleksandra Matvejeva (peastipendium, Kohtla-Järve Järve vene gümnaasium), Mari-Liis Korkuse (Jõhvi gümnaasium), Nele Karolin Lindlo (Kunda ühisgümnaasium), Kristel Lusiku (Pärnu hansagümnaasium) ning Jonete Visnapuu (Simuna kool). Humanitaarvaldkonna žürii tööd juhtis kirjanik Jan Kaus.

Kunsti, muusika ja kultuuri kategooria finalistid olid Arko Narits (peastipendium, Tallinna muusikakeskkool), Angelika Anette Antsmäe (Gustav Adolfi gümnaasium ja G. Otsa nimeline Tallinna muusikakool), Priit Peterson (H. Elleri nimeline Tartu muusikakool), Ellinor Piirimäe (Miina Härma gümnaasium) ning Patrik Sebastian Unt (Rapla ühisgümnaasium). Žüriisse kuulus valdkonna eksperdina muusikapedagoog ja helilooja Märt Hunt.

Spordi ja tervise valdkonnas pälvisid žürii tunnustuse Karl Martin Volver (peastipendium, Tõrva gümnaasium), Marie-Anett Kaasik (Tartu Kesklinna kool), Karoliine Loit (Tallinna Arte gümnaasium), Marija Tsvetkova (Narva Kesklinna gümnaasium) ning Kregor Zirk (Tartu Kivilinna kool). Žüriis oli spordi valdkonna eestkõneleja Anna Levandi.

Teaduse kategoorias olid finalistid Andreas Eskor (peastipendium, Tartu Kivilinna gümnaasium), Maria Bograya (Kohtla-Järve Kesklinna põhikool), Joonas Jürgen Kisel (Vanalinna hariduskolleegium), Alex Savolainen (Tartu Kivilinna gümnaasium) ning Mare Vahtre (Tõrva gümnaasium). Žüriis aitas parimaid selgitada Ahhaa teaduskeskuse juht Andres Juur.

Ühiskondlike tegevuste vallas on tänavused tulevikutalendid Helen Maria Raadik (peastipendium, Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium), Omari Loid (Hugo Treffneri gümnaasium), Mihhail Mogutov (Narva Vanalinna riigikool), Valentina Moskaljova (Narva Vanalinna riigikool) ning Jaagup Tuisk (Gustav Adolfi gümnaasium). Žüriis hindas valdkonna avaldusi Eesti õpetajate liidu juhatuse liige ning Kadrioru saksa gümnaasiumi ühiskonnaõpetuse õpetaja Mihkel Kõrbe.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!