Algas koodikirjutamise nädal maailma koolides

8. dets. 2014 - Kommenteeri artiklit

Esmaspäeval, 8. detsembril osalevad miljonid noored üle maailma „KoodiTunnis”, millega näidatakse, et programmeerimist saavad õppida kõik. Eestis toimub üle kümne ürituse, millest suurimad on TÜ Narva kolledži Digigirlsi „KoodiTund” ja üle-eestiline virtuaalne arvutimängu „Minecraft” võistlus, kus ehitatakse Eestiga seotud vaatamisväärsuseid.

Narva „KoodiTund” on Ida-Virumaa keskkoolides õppivatele IT-huviga tüdrukutele suunatud sündmus, kus pärastlõuna jooksul toimub kaks töötuba ja vestlusring nii eesti kui ka vene keeles. Töötubades keskendutakse programmeerimisele, disainile ja tehnoloogiaprojektide juhtimisele.

Digigirlsi esindaja Mari-Liis Linnu sõnul on ühise pärastlõuna eesmärgiks äratada tüdrukute seas huvi tehnoloogia vastu. „Julgustame neid oma mugavustsoonist välja astuma ja uusi asju proovima. Kuna tüdrukuid on Eestis, aga ka mujal maailmas IT-s vähe, siis keskendume just neile,” ütles Lind. Ta lisas, et Ida-Virumaal korraldatakse taoline üritus esmakordselt.

8.–12. detsembrini toimuvale Minecrafti võistlusele on registreerinud 95 meeskonda ehk ligikaudu 300 last 30 koolist üle Eesti. Võistluse eriüritus toimub 8. detsembril Tallinnas Garage48s, kus kohapeal alustavad võistlust ligi 30 osalist.

Vaata Maailma sihtasutuse juhataja Kristi Kivilo sõnul saab virtuaalsetest Minecrafti klotsidest ehitada absoluutselt kõike, olgu see siis Suur-Munamägi või Stenbocki maja. „Võistlus paneb proovile nii osalejate loomingulise mõtlemise kui ka programmeerimisoskused. Samuti on tegemist meeskonnatöö harjutamisega,” lisas Kivilo.

„KoodiTund” (Hour Of Code) on rahvusvaheline algatus, mille eesmärk julgustada miljoneid õpilasi üle maailma proovima kirjutada tunni aja jooksul koodi ja tunnetada, kui lõbus, kerge ja võimas see on. Maailma suurimaks õppimise sündmuseks nimetatud „KoodiTunnid” toimuvad 8.–12. detsembrini. 2013. aasta „KoodiTunnist” võttis osa enam kui 15 miljonit noort üle maailma.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!