Kool jättis vana majaga hüvasti advendilaadal

4. dets. 2014 Sirje Pärismaa - Kommenteeri artiklit

Tartu Waldorfgümnaasium alustab uuest aastast õppetööd uues majas, endises maaülikooli peahoones Kreutzwaldi tänavas. 24 aastat Waldorfkooli koduks olnud Ploomi tänava koolimajaga hüvastijätuks korraldati suurejooneline advendilaat.

Jõululaat on Waldorf­güm­naasiumi ammune traditsioon. Viimased viisteist aastat on laada korraldamine olnud eelkõige 8. klassi õpetaja, õpilaste ja vanemate ühisprojekt, milles osaleb kogu koolipere ja lapsevanemad.

„Tegu on sotsiaalset laadi ettevõtmisega, kus koos üht suurüritust ette valmistades ja läbi viies saadakse kasulikke kogemusi ning oskusi,” kirjeldas lapsevanem Kalmar Kurs.

Tänavuse laada teema oli film ja see paistis silma kõikjal: kujunduses, kohvikutes, töötubades, koridorides. Filmiteema kumas ka sadade kingitustega heategevuslikust loteriist, kohvikutest, Imeliku kandletoast, postkontorist ning meisterdamistubadest.

Kõige väiksemaid rõõmustati marionettnukkude etendusega, rahvarohkemaks ürituseks kujunes filmimuusika kontsert.

Viimasel avalikul suurüritusel vanas majas osales varasematest kordadest rohkem vilistlasi, õpetajaid, lapsevanemaid. Ühes klassiruumis räägiti lugusid koolist ja koolimajast, neist valmib ka dokumentaalfilm. Advendilaada tulu läks uue koolimaja remondifondi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!