Koolid on saavutanud digipöördes tunduvalt rohkem, kui oodata oskasime

4. dets. 2014 Mart Laanpere Samsungi digipöörde koolitusjuht - Kommenteeri artiklit

Neljapäeval esitlesid kooliuuendusprogrammi Samsungi digipööre pilootkoolid programmi lõpuüritusel oma digiprojekte ja saavutatud tulemusi.

Kõik kaheksa pilootkooli on viinud läbi suuremaid muudatusi, kui esialgu eesmärgiks seati, kusjuures on haaranud digipöördesse ka kohalikud omavalitsused ja lastevanemad. Mitmed omavalitsused on aidanud katta oma piirkonna koolid võimsa Wifi-võrguga, et nutiseadmeid saaks klassis kasutada tõrgeteta. Omavalitsuste toel on kiirete traadita andmesidevõrkudega kaetud juba Valga vene gümnaasium, Põltsamaa ühisgümnaasium ja Pärnu Vanalinna põhikool. Mitmes Eesti koolis olid enne n-ö kodukasutuseks mõeldud Wifi-seadmed, kuid terve klassitäie õpilaste samaaegset internetikasutust sellised seadmed ei taga.

Koolid on teinud palju sisulist tööd projekti rahastuseta. Valga vene gümnaasiumis on praeguseks kõik õpetajad, lisaks koolijuht ja logopeed, viinud vähemalt ühe tunni läbi digiseadmetel. Pelgulinna gümnaasiumis, Türi põhikoolis ja Kuressaare gümnaasiumis on digipöörde juhtimisse integreeritud ka õpilased, kes koostavad kaasõpilastele õppimise eesmärgil rakendusi.

Valga vene gümnaasiumi info- ja haridustehnoloogi Eva Tšepurko sõnul on nende digipöördest haaratud kogu linn, toetust on saadud kohalikult omavalitsuselt ja teistelt koolidelt ning lasteaedadelt. Digipööre ei toimu ainult Valga vene gümnaasiumis, vaid kogu Valgas.

Aprillis ametlikult välja kuulutatud Samsungi digipööre on koolide digitulevikuks ettevalmistamise programm, mis on kooskõlas Eesti elukestva õppe strateegiaga ja märkimisväärse tähtsusega kogu Eesti haridussüsteemi edendamisel. Samsungi digipöörde all mõistetakse personaalsete nutiseadmete (tahvel- ja sülearvutite või nutitelefonide) laiapõhjalist ja igapäevast rakendamist eri õppeainete õpetamiseks. Järgmisel aastal toimub digipööre kaheteistkümnes Eesti koolis.

4. detsembril toimunud programmi lõpuüritusel esitlesid oma digipöörde projekte Konguta kool, Kuressaare gümnaasium, Narva Soldino gümnaasium, Pelgulinna gümnaasium, Põltsamaa ühisgümnaasium, Pärnu Vanalinna põhikool, Türi põhikool ja Valga vene gümnaasium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!