Riigigümnaasium tuleb ka Raplasse ja Viimsisse

15. dets. 2014 - 1 Kommentaar

Esmaspäeval allkirjastasid haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Viimsi valla ja Rapla juhid koostöölepingu, mille kohaselt rajatakse Viimsisse ja Raplasse 2018. aastaks riigigümnaasium, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus.

„Riik võttis endale kohustuse avada aastaks 2020 riigigümnaasium kõikides maakonnakeskustes,” ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. „Täna astume lubaduse täitmisele suure samm lähemale, sest Raplasse ja Viimsisse rajatavate koolidega suureneb maakondlike riigigümnaasiumide arv kolmeteistkümneni.”

Viimsis ehitatakse riigigümnaasiumi tarbeks Haabneeme alevikku Tammepõllu tee äärde uus hoone. Raplas hakkab riigigümnaasium tegutsema Kooli tänav 8 hetkel tühjalt seisvas koolimajas, millele lisandub juurdeehitus. Mõlema hoone ehitust korraldab Riigi Kinnisvara AS, rahastavad Eesti riik ning Euroopa Regionaalarengu Fond.

„Rapla on oma sihi seadnud aastasse 2018,” ütles Rapla vallavanem Ilvi Pere enne kokkuleppe allkirjastamist. „Kogukonna soov on, et hariduse andmist jätkatakse ajaloolises koolimajas. Soovime, et meie noortel oleksid parimad võimalused kodukohas hariduse omandamiseks.”

Rapla ühisgümnaasiumi, Rapla Vesiroosi gümnaasiumi ja Rapla Täiskasvanute gümnaasiumi baasil luuakse riigigümnaasium, mille juures saab haridust omandada ka mittestatsionaarses vormis. Käesoleval õppeaastal on Raplas 305 gümnasisti ehk 10.–12. klassi õpilast, kellele lisandub 147 õpilast mittestatsionaarses õppes. Tulevasse riigigümnaasiumisse on planeeritud 360 õppekohta. Õpilaste arv Raplas väheneb, 2018. aastaks 10. klassi jõudvaid ehk täna veel 6. klassis õppivaid noori on Raplas praegu 109.

Viimsi vallavanema Jan Trei sõnul on riigigümnaasiumi rajamine Viimsi jaoks märgilise tähendusega. „Kiiresti kasvava ja jõudsalt areneva vallana oleme väga huvitatud riigigümnaasiumi rajamisest lootuses, ehk õnnestub gümnaasium avada isegi juba 2017. aastal. Nagu ma varem olen märkinud, et koole tulebki rajada sinna, kus on õpilasi ja perspektiivi. Viimsi riigigümnaasium saab olema avatud mitte ainult valla õpilastele, vaid kogu piirkonna noortele,” ütles Jan Trei enne leppele alla kirjutamist.

Haabneemes töötav Viimsi gümnaasium jätkab pärast riigigümnaasiumi starti põhikoolina. Rajatavas riigigümnaasiumis on planeeritud õppekohti 540 õpilasele. Käesoleval õppeaastal on Viimsis 10–12. klassi õpilasi 196, kuid õpilaste arv Viimsi vallas on viimastel aastatel järjekindlalt kasvanud, näiteks on 2018. aastaks kümnendasse klassi jõudvaid lapsi ehk praeguseid 6. klassi õpilasi praegu Viimsis 192.

Loodavate riigigümnaasiumide eesmärk on pakkuda kvaliteetset gümnaasiumiharidust mitte ainult Viimsi ja Rapla, vaid ka kogu Harju- ja Raplamaa noortele. Juba tegutsevate ja tulevaste riigigümnaasiumide töö aluseks on kevadel sõlmitud riigigümnaasiumide kvaliteedikokkulepe.

Riik on seadnud endale eesmärgiks, et aastal 2020 on riigigümnaasium igas maakonnakeskuses. Praeguste kokkulepete kohaselt tegutseb aastal 2018 Eestis 13 maakondlikku riigigümnaasiumi, neist 11 maakonnakeskustes. Läbirääkimised on pooleli Paide ja Tallinna linnaga.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Riigigümnaasium tuleb ka Raplasse ja Viimsisse”

  1. raplakas ütleb:

    Raplas ei arva nüüd küll niimoodi kogukond, vaid vallavalitsus. Ikka ja jälle pannakse raha betooni – vaja veel üks koolimaja ehitada – inimestesse pole ju mõtet. Kaotatakse ära kaks omanäolist hästitöötavat gümnaasiumi! Milleks? Kellele seda tarvis on? Igatahes mitte kogukonnale. Selle raha võiks näiteks ujulasse paigutada, seda Raplas polegi.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!