Valitsus toetab koolitulistamises hukkunud õpetaja perekonda

19. dets. 2014 - Kommenteeri artiklit

Valitsus maksab 2015. aasta jooksul reservist 12 276 eurot erakorralist toetust 27. oktoobril tapetud Viljandi Paalalinna kooli õpetaja Ene Sarapi lesele. Toetus makstakse välja igakuiselt võrdsetes osades.

„Paalalinna koolis juhtunu oli erandlik ning traagiline, mistõttu on põhjendatud ka valitsuse reservfondi vahenditest ühekordse väljamakse tegemine,“ ütles haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski. „Toetuse eesmärk on aidata perekonda traagilise sündmuse ja pere ühe põhilise toitja kaotuse järel.“

Tööülesannete täitmisel hukkunud Viljandi Paalalinna kooli saksa keele õpetaja Ene Sarapi pere sattus ootamatult keerulisse majanduslikku olukorda ning riigi ja linna abi aitab perekonnal muutunud olukorraga kohaneda. Viljandi linn toetas õpetaja leske matuste korraldamisel ning maksis toetust lõppeva aasta viimastel kuudel.

Taotluse toetuse maksmiseks esitas valitsusele Viljandi linnavalitus, taotlust toetas haridus- ja teadusministeerium.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!