Elton Johni „Billy Elliot” varsti ka Eestis

30. jaan. 2015 NoorTeater - Kommenteeri artiklit

Nordea kontserdimajas 28. märtsil esietenduv „Billy Elliot” ei ole pelgalt muusikal, vaid üks mõjusama ja puudutavama dramaturgiaga lavalugusid. Ühtekokku on seda 2005. aastal Londoni West Endis lavale jõudnud muusikali tänaseks näinud juba üle kümne miljoni inimese ning lavastust on saatnud väärikas auhinnasadu – kokku on „Billy Elliot” võitnud 81 auhinda.

„Billy Ellioti” lugu viib meid Inglismaa väiksesse kaevanduslinna 1980. aastate keskpaigas, keset ärevat kaevurite streikide aega. Raudse leedi Margaret Thatcheri pingelised võimulolekuaastad on aga vaid peategelase loo taustaks. Muusikali keskmes on 12-aastane Billy, kes avastab enda jaoks tantsukunsti, tantsust saab poisi elu ja siht. Billy (Kaspar Kiisk, Rudolf Bauman) teekond eneseteostuseni ei ole aga sugugi lihtne – tema isa (Mait Malmsten) on veendunud, et just poksimine teeb poisist mehe ning tants on kaugel mehelikkusest. Billy tantsuande avastab ja julgustab teda oma südamehäält järgima kohalik balletiringi õpetaja Wilkinson (Kaire Vilgats).

„Tahaksime selle lavastusega suunata lapsevanemaid märkama oma laste andeid ning julgustada lapsi ja noori oma unistuste ja huvide eest seisma,” sõnab produtsent Meelis Pai. „Lapsevanemad ei tohiks oma täitumata jäänud unistusi laste peal välja elada, vaid peaksid lubama neil oma unistusi järgida. Veelgi enam – julgustama ja toetama neid oma unistusi täide viima.”

Muusikali „Billy Elliot” toob lavale NoorTeater koostöös Norra teatriga Scenekvelder. Lavastaja-koreograaf on Teet Kask, kunstnik Maria Ducasse (Norra), muusikajuht Kaire Vilgats. Osades Mait Malmsten, Kaire Vilgats, Kaspar Kiisk, Rudolf Bauman, Jaagup Kreem, Reet Linna, Jüri Vlassov, Dagmar Oja, Andres Roosileht, Neeme Kuningas, Alar Haak, Tiit Tralla jpt ning ansambel Terminaator laiendatud koosseisus Tiit Kikase juhtimisel.

Lavastust mängitakse märtsis, aprillis ja mais, täpsem info NoorTeatri kodulehel www.noor­teater.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!