Homme toimub veebipõhine prantsuse keele olümpiaad

28. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli teaduskool, Tallinna ülikool ning prantsuse keele õpetajate ühing korraldavad neljapäeval, 29. jaanuaril põhikooliõpilastele esimest korda veebipõhise prantsuse keele olümpiaadi koolivooru.

Tallinna ülikool keelekeskuse prantsuse keele lektori Merilyn Meristo sõnul oli mõte prantsuse keele olümpiaadi korraldada juba ammu. Kuna olümpiaadi taotluseks on õpilaste silmaringi avardamine, ei ole fookuses mitte niivõrd grammatiline kompetents, kui just üldised kultuurilised teadmised. Tänavu keskendub prantsuse keele olümpiaad Alsace-Lorraine piirkonnale.

„Õpime kogemustest ja siis, miks mitte, korraldame ka gümnaasiumile, kus potentsiaalseid osalejaid on juba tunduvalt rohkem,“ põhjendas Meristo, miks toimub olümpiaad tänavu vaid põhikoolile.

Õpilaste huvis olümpiaadi vastu korraldajad ei kahtle, kuna prantsuse keelt õpetatakse Eestis tervelt 60–80 koolis. Esimese võõrkeelena õpetatakse prantsuse keelt neljas koolis, B-keelena õpetatavate koolide arv varieerub igal aastal.

Olümpiaadi koolivoor toimub 29. jaanuaril internetipõhises Moodle-keskkonnas eelnevalt registreerunud osalejate vahel. 16. veebruaril Tallinnas toimuvasse lõppvooru saavad koolid saata kaks õpilast.

Lisainfot olümpiaadi kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!