Lääne-Virumaa kuuendad klassid kohtusid inglise keele päeval Väike-Maarjas

26. jaan. 2015 Simoona Must Väike-Maarja gümnaasiumi 11. klassi õpilane - Kommenteeri artiklit

20. jaanuaril toimus Väike-Maarjas maakondlik inglise keele päev 6. klassidele. Selle aasta inglise keele päeva korraldas Väike-Maarja gümnaasium ja osa võtsid 17 võistkonda 16 koolist üle Lääne-Virumaa.

Keelepäeva eesmärgiks oli innustada noori õppima inglise keelt ja tutvuma inglise keelt kõnelevate maade kultuuriga. Võisteldi kahes kategoorias ― oma kooli tutvustusel ja viktoriinil.

Ürituse esimeses osas tuli igal võistkonnal esitada ette valmistatud presentatsioon teemal „Meie kool”. Selles kategoorias olid võidukad Rakvere gümnaasiumi, Võsu kooli ning Kadrina keskkooli õpilased.

Esitluse formaadi said osalejad ise valida, selleks võis olla näidend, sketš, laul, slaidikava või midagi muud. Näiteks Vasta kooli esituses kuulsime omaloomingulist laulu Ottowan’i „D.I.S.C.O” viisil, Kadrina keskkool kasutas enda tutvustamiseks videot, milles olid põimitud Leiutajateküla Lotte ja Kadrina õpilaste tööd ja tegemised. Rakvere gümnaasium aga tekitas kuulajates elevust, sidudes oma esinemise ka Väike-Maarjaga ― nimelt on nende kooli hoone arhitekt Alar Kotli pärit Väike-Maarjast.

Iga esitlust hinnati kolmest aspektist: ülesehitus, keelekasutus ning eneseväljendus. Võitjaid aitas välja selgitada žürii, kuhu kuulusid Hegi Soosaar, Ly Ipsberg, Mall Ränkson, Karin Noorhanni ja Ranno Rajaste.

Rakvere gümnaasiumi võistkond

Rakvere gümnaasiumi võistkond

Ürituse teises pooles toimus viktoriin, milles testiti osalejate teadmisi. Kõige paremini olid Suurbritannia kultuuri, vaatamisväärsuste, igapäevaelu ning kuningliku perekonnaga kursis Kadrina keskkooli õpilased, Väike-Maarja gümnaasiumi I võistkond ja Sõmeru põhikooli võistkond. Kõikidel koolidel oli enne üritusele saabumist võimalik tutvuda materjaliga, mida kasutati küsimuste koostamiseks.

Kuuendate klasside maakondlikku inglise keele päeva peetakse Lääne-Virumaal teist aastat. Tänavuse päeva üks korraldajatest, Väike-Maarja gümnaasiumi inglise keele õpetaja Tuuli Saksa rääkis, et pakkus möödunud aastal Kadrinas toimunud ainepäeval, et järgmisena võiks see aset leida just Väike-Maarjas.

Maakondliku inglise keele päeva korraldamisega oli seotud palju inimesi, ilma kelleta ei oleks ürituse toimumine olnud võimalik. Täname sponsoreid, kes ulatasid oma abikäe, et muuta keelepäev laste jaoks lõbusaks ning meeldejäävaks. Tunnustamist on väärt kõik õpetajad, kes nägid palju vaeva, et õpilasi presentatsiooni ja viktoriini jaoks ette valmistada.

Isiklikult tänan Väike-Maarja gümnaasiumi inglise keele õpetajat Tuuli Saksat, kes oli inglise keele päeva üks eestvedajatest ja minu juhendaja inglise keele päeva praktilise loovtööna läbiviimisel.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!