Noortekeskustes algab õigusrikkumisi ennetav projekt „Murdepunkt”

20. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Teisipäeval, 20. jaanuaril sai Tartus ekspertrühma kohtumisega hoo sisse projekt „Murdepunkt”, mille käigus luuakse Eestis 20 noortekeskuse juurde kaheliikmelised meeskonnad, kes aitavad ennetada alaealiste õigusrikkumisi.

Eksperdid analüüsisid Eestis kasutatavaid meetodeid alaealiste riskikäitumise ennetamiseks ning otsisid võimalusi noortekeskustes rakendatava sotsiaalse programmi loomiseks.

„Hetkel on noortekeskuste potentsiaali noorte õigusrikkumiste ennetamiseks vähe rakendatud,” ütles Eesti ANK juhatuse aseesimees Tiina Sinijärv. „Kui suudame luua kohalikul tasandil tõhusa ennetustööga tegeleva koostöövõrgustiku, kus noortekeskustel on kindel roll, oleme astunud suure sammu edasi noortele meelepärase, neid väärtustava ja positiivselt mõjutava keskkonna kujundamisel.”

Projekt kestab 2016. aasta aprillini ning see on suunatud 13–17-aastastele õigusrikkujatele ja riskinoortele, keda julgustatakse kaasa rääkima oma isiklikku elu mõjutavate otsuste tegemisel ning katsetama eakaaslaste grupis uusi käitumisviise, mis toetavad noore eneseväljendust ja on vastuvõetavad laiemale kogukonnale.

„Projekt on omamoodi sotsiaalne eksperiment, mille käigus kasutame noorte kaasamist ja noortekeskuste mängulisi õpimeetodeid korduva riskikäitumise ennetamiseks,” ütles Eesti ANK projektijuht Anne Õuemaa.

Projekti maksumus on 188 889 eurot ja seda rahastab Euroopa Majanduspiirkonna (EMP) toetuste programmi „Riskilapsed ja -noored“. Projekti viivad Eesti noorsootöö keskuse kaudu üheskoos ellu haridus- ja teadusministeerium, justiitsministeerium ja sotsiaalministeerium.

Lisainfot leiab programmi kodulehelt: http://www.entk.ee/riskilapsedjanoored/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!