NUKU pakub elamusi igale eale

30. jaan. 2015 NUKU - Kommenteeri artiklit

Kõik on harjunud, et NUKU teater ja muuseum pakuvad toredaid elamusi peamiselt mudilastele ja algklassilastele. Kindlasti on siia aga oodatud ka põhikooli- ja gümnaasiuminoored, samuti täiskasvanud. Hiljuti, kui NUKU muuseumi varjuteatri näitust külastasid prantsuse lütseumi 11. klassi õpilased, oli näha, et just 16–17-aastased noormehed tundsid varjuekraani ees ja taga kõige suuremat mängulusti ja avastamisrõõmu.

NUKU teater ja muuseum tahab olla kaaslaseks esimestest teatriskäikudest täisealiseks saamiseni. Esimeseks teatrikülastuseks sobivad hästi Helle Laasi lavastused „Pesamunad” ja „Vurr-vurr, vurrkann”, milles on vähe teksti ja mis arendavad lapse fantaasiat ja iseseisvat lugude tõlgitsemisoskust. Ka „Kohtumised nukkudega” on nooremate teatrisõprade jaoks hea võimalus teatrinukkude ja näitlejatega lähemalt tuttavaks saada.

Nooremat kooliiga võiksid paeluda muinasjutuline „Emma ja ajakivi ehk Nukkude teater” ja elutähtsaid oskusi õpetav lavastus „Nublu”, põhikoolile aga mõtlemisainet pakkuda klassikaline „Väike Gavroche” ning peatselt esietenduv „Kentsakas juhtum koeraga öisel ajal”.

Gümnasistidel soovitab teater vaatama tulla lavastusi „1i”, „Good-bye, baby!”, „Ajuloputus” ja „Ajarefrään”.

NUKU teater sõidab ka ise Eesti eri paikadesse külla. Lavastustega „Vepsa muinasjutud”, „Muinasjutud paberil”, „Puuhaldjate lugu”, „Kodud” anname etendusi Haapsalus, Raplas, Värskas, Tartus, Kuusalus, Põltsamaal. Väljasõitude aegadega saab tutvuda kodulehel www.nuku.ee/mujal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!