Lasteaedade hoolekogud kutsuvad Tallinna linnavalitsust üles suurendama lasteaia pearaha

13. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tallinnas lasteaia kohatasu lapsevanema osa on viimase nelja aastaga tõusnud 22,24 eurolt 41,34 euroni ehk ligi kahekordistunud. Linna osalus ehk pearaha suurus on samal ajal suurenenud vaid pisut enam kui kümme protsenti 1614 eurolt 1810 euroni.

Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liit saatis teisipäeval laiali kirja, milles kutsub Tallinna linnavalitsust tõstma lapse pearaha käesoleval aastal 15 % ning tulevikus vähemalt proportsionaalselt lapsevanemaga.

„Viimase nelja aastaga on riik tõstnud alampalka neli korda. See on automaatselt tõstnud ka lasteaia kohatasu ning kui 2011. aastal oli lapsevanema osa 22,24 eurot, siis nüüd on see 41,34 eurot. Linna makstav pearaha lapse kohta on selle ajaga tõusnud 1614 eurolt 1810 euroni. Erinevalt lapsevanema ligi kahekordsest panusest on linn selle ajaga oma osalust suurendanud vaid ligi kümme protsenti,” seisab hoolekogude liidu kirjas.

„Mõistame , et Tallinna linnal pole ilmselt võimalik ühe aasta jooksul panustada lasteaia pearaha tõstmiseks koheselt 40%, ent ootame siiski linnapoolset programmi, kuidas selle tulemuseni lähiaastatel jõutakse,” nendib Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liidu esinaine Pille Raud.

Seetõttu esitaski Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liit ettepaneku, et linn tõstaks pearaha 2015. aastal 15%, 2016. aastal 15% ja 2017. aastal 10%.

Liit tuletab meelde, et lasteaia sissetuleku moodustab lapsevanema makstav kohatasu ja Tallinna makstav pearaha.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!