Politseikolledž ja tehnikaülikool saavad uue juhi

26. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit
Tallinna tehnikaülikool

Tallinna tehnikaülikool

Sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalvekolledži direktoriks saab alates 1. veebruarist Aivar Toompere asemel Priit Heinsoo. Tallinna tehnikaülikool ootab Andres Keevalliku asemele uue rektori kandidaate 2. märtsini.

Varem politsei- ja piirivalveametis ning siseministeeriumis töötanud, õigusteaduse magistrikraadiga Priit Heinsoo peab väga oluliseks koostööd nii siseriiklikul kui välispartnerluse tasandil ning soovib panustada ka teadus- ja arendusvaldkonda, et jätkuks süsteemne ning tugev teadus- ja teadmispõhine valdkonna areng läbi elukestva õppe.

„Kolledž peab olema kvaliteetne partner tellija vajadusest lähtuva õppe andmiseks. Kui täna defineerib politsei- ja piirivalveamet kompetentsid, mida kooli lõpetanu oskama ja teadma peab, siis on väga oluline, et õppekava sisustame koostöös valdkonna ekspertidega,” selgitab Heinsoo.

Tallinna tehnikaülikooli uus kuratoorium kuulutas 22. jaanuaril välja 22. mail toimuvad TTÜ rektori valimised. Kuratooriumi esimeheks valiti Sandor Liive ja aseesimeheks Ardo Kamratov, kuratooriumi liikmeteks on Rainer Kattel, Margus Lopp, Renno Veinthal, Andres Öpik, Mart Saarma, Anneli Heinsoo, Heiti Hääl, Robert Kitt, Toomas Luman.

„Kuratooriumi lähikuude kõige olulisemaks küsimuseks on uue rektori valimine. 2. märtsini saab esitada kandidaate, kellel on doktorikraad ning on valitud professoriks. Kandidaate saavad üles seada kõik,” ütles kuratooriumi esimees Sandor Liive.

TTÜ rektor valitakse ametisse viieks aastaks ja maksimaalselt kaheks järjestikuseks ametiajaks. Valimistel saab osaleda kandidaat, keda toetab vähemalt üks kuratooriumi liige. Kuratoorium valib rektori salajasel hääletusel kuratooriumi koosseisu 2/3-se häälteenamusega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!