„Tagasi kooli” projekt ootab taas kõiki koolitunde andma

29. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Eesti vabariigi aastapäeva eelsel nädalal, 16.–20. veebruaril toimub taas „Tagasi kooli” nädal, mille käigus oodatakse üle Eesti koolidesse külalistunde andma kõiki lapsevanemaid, vilistlasi, üliõpilasi ning teisi oma valdkonna esindajaid mistahes elualalt.

Iga tagasi kooli mineja saab valida endale südamelähedase teema ja selle õpetajaga kokku leppida. Külalisõpetajad on oodatud jagama õppetunde oma elust, rääkima näiteks oma erialast või hobist või arutlema Eesti elu üle. Praegu maailmas toimuvate sündmuste taustal ja riigikogu valimiste eel on seekordsel „Tagasi kooli” nädalal eriti hea võimalus käsitleda olulisi teemasid nagu sallivus, koostöö, kodanikuks olemine ja Eesti tulevik, leiavad nädala korraldajad.

„Tagasi kooli” algatuse toetaja, president Toomas Hendrik Ilvese sõnul on haridus meie tuleviku märksõna. „Kaasaegne haridus ja haritud inimesed on targa Eesti vundament. Siis suudame teha otsuseid, mis muudavad Eesti edukamaks ja Eesti tuleviku kindlamaks igaühele, kes siin elab,” ütles ta. „Meie ümber on palju neid, kes väärtustavad haridust, tunnevad selle eest hoolt ning on valmis aitama kaasa Eesti kooli arengule. „Tagasi kooli” nädal on üks hea võimalus nende inimeste kaasamiseks.”

„Meie tänu kuulub õpetajatele, kes on kutsunud oma õpilaste juurde inimesi väljastpoolt kooli. Samuti täname külalisõpetajaid, kes on jaganud õpilastega oma vaimustust teemade vastu, mis neile korda lähevad,” ütles „Tagasi kooli” algatuse juht Teibi Torm. „Koos saame muuta külalistunnid Eesti ühiskonna toimimise tavapäraseks praktikaks. Võtame ühiseks eesmärgiks, et õpilased igas Eesti koolis võiksid saada külalisõpetajatelt innustust õppimiseks ja oma tuleviku kujundamiseks.”

Ulla Ilisson, mitmekordne külalisõpetaja, „Tagasi kooli” arenduskoja ja Swedbanki jaepanganduse juht julgustab külalisõpetajaid jagama isiklikke kogemusi või teadmisi igapäevatöö valdkonnast. „Hoolimata pedagoogilise tausta puudumisest on absoluutselt igaühel meist noortele midagi väärtuslikku edasi anda. Finantssektori esindajana julgustame näiteks Swedbankis oma töötajaid minema rääkima rahaasjadest, et noortesse mõistliku rahakasutuse vaimu istutada ning tutvustada valdkonda, mis aitab igapäevaselt paremini hakkama saada ja õpetab ka tulevikku piisava tõsidusega suhtuma.”

Külalistunni kokkuleppimiseks saab võtta ühendust oma tuttava õpetaja või kooliga või kasutada „Tagasi kooli” infosüsteemi abi. IT-lahenduse lisandväärtus on see, et ta võimaldab astuda kontakti õpetajatega üle Eesti. Infosüsteemis on oodatud ka kõigi külalistundide registreerimine – et koguda teadmist, kui paljudesse koolidesse ja kui paljude õpilasteni külalisõpetajad jõuavad ning asjaosalisi tänada.

2007. aastal SA Noored Kooli ellu kutsutus algatuse „Tagasi kooli” eesmärk on aidata kaasa koolide ja ülejäänud ühiskonna koostöö suurenemisele. Projekti tänavune tundide ettevalmistamist inspireeriv küsimus on „Mida Sina õpetaksid 10-aastasele iseendale?”.

Tundide kokkuleppimisel ja registreerimisel on abiks infosüsteem aadressil www.tagasikooli.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!