Tallinna Transpordikool 135

23. jaan. 2015 Pille-Kristel Veskilt, Maimu Ruubas, Janar Juhkov, Margus Laanemäe, Marina Oleinik, Leeni Rajaste - Kommenteeri artiklit

Jaanuaris tähistatakse Tallinna Transpordikoolis 135. aastapäeva täitumist Revali Raudtee Tehnikakooli asutamisest. Tallinna Transpordikool ei saa end lugeda 1880. aastal asutatud Revali Raudtee Tehnikakooli õigusjärglaseks, kuid austusest kõigi Tehnika t 18 tegutsenud koolide õpetajate, koolijuhtide ja endiste õpilaste suhtes on oluline näha siin toimunud hariduse andmist kui tervikut.

Kooli asutamine on seotud raudtee rajamisega Eestisse. Kiiresti üle Eesti laieneva raudteevõrgu rajamisel ja töös hoidmisel vajati erialast väljaõpet omavaid oskustöölisi. Selleks avati 15. jaanuaril 1880 Tallinnas Revali Raudtee Tehnikakool, mis oli esimene tehniline õppeasutus Eestis. Tehnika tänaval asuvad ajaloolise arhitektuuriga koolihooned valmisid 1895. aastal.

Olenemata Eestis valitsenud riigikorrast ning ajaloo keerdkäikudest, on Tehnika t 18 õppehooned olnud seotud tehnikaharidusega. 1992. aasta 15. novembril sai kooli nimeks Tallinna Transpordikool. Kooli ees seisev auruvedur on kooli ajaloolise tehnikahariduse sümbol.

Täna on võimalik õppida Tallinna Transpordikoolis logistika ning info-ja kommunikatsioonitehnoloogia erialal.

2004. aastal alustati logistikaerialade õpetamisega ja koolist on kujunenud Eestis suurim logistikat õpetav kutsekool. Koolil on oma õppeladu, kus saab omandada praktilisi oskusi. 2014. aasta sügisel võeti kooli logistikat õppima 300 uut õpilast. 2014/2015. õppeaastal saab logistika erialal õppida laohoidjaks, logistika klienditeenindajaks, veokorraldajaks ja logistikuks.

IKT-oskuste omandamist on koolis peetud oluliseks rohkem kui kakskümmend aastat. Alates 1994. aastast on arvutiõpetus olnud koolis õpetatavate erialade kohustuslik osa ja 2000. aastast on koolis õpetatud infotehnoloogia eriala. IKT (info- ja kommunikatsioontehnoloogia) erialal on transpordikoolil väga heal tasemel arvutiklassid, mida kasutavad õppetöös ka logistikaerialade õpilased.

2014/2015. õppeaastal õpetatakse tarkvara ja andmebaaside haldaja eriala. Järgmisel, 2015/2016. õppeaastal on plaanis alustada Tallinna transpordikoolis uute IKT-eriala õppekavadega, kus põhisuundadeks on tarkvaraarendus ja IT-spetsialistid logistikaettevõtetele.

Kooli aastapäeva auks toimuvad 26.–30. jaanuarini sündmused, kuhu oodatakse kooli vilistlasi, endisi ja tänaseid töötajaid. Lisainfo veebis www.ttrk.ee.


Vastuvõtt 2015/ 2016. õppeaastaks

Peamaja aastal 1895.

Peamaja aastal 1895.

Tallinna Transpordikoolis on võimalik õppida infotehnoloogia ja logistika eriala.

Lahtiste uste päevad 2015

  • 25. ja 26. märtsil lahtiste uste päevad. Tulge kogu klassiga!
  • 22. aprillil lahtiste uste päevade moesõu „MoeSähvatus 2015”.
  • 29. aprillil lahtiste uste päevade jalgpalliturniir Snelli staadionil.

Lahtiste uste päevadele võivad tulla kõik üldhariduskoolid üle Eesti.

135. aastapäeva sünnipäeva nädala kava

  • 1. päev (26.01) – Tallinna Transpordikooli õpilastele joonistusvõistlus „Minu eriala”.
  • 2. päev (27.01) – lühike ajalooline ülevaade Tallinna Transpordikooli ajaloost.
  • 3. päev (28.01) – siseorienteerumine koolimajas Tallinna Transpordikooli õpilastele.
  • 4. päev (29.01) – aktus kooliõpilastele, praegustele ja endistele töötajatele aulas.
  • 5. päev (30.01) – lahtiste uste päevad vilistlastele. Vilistlaste, õpetajate ja praeguste õpilaste võrkpalliturniir. Tähtis on eelnevalt registreerida meili teel: janar.juhkov@ttrk.ee.

Kooli aastapäeva auks on kooli toimkond andnud välja juubelilehe.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!