Tartus võisteldakse legorobotite tegemises

7. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tartus Ahhaa keskuses peetakse laupäeval, 10. jaanuaril robootikavõistlust „First Lego League”, milles sajad 9–16-aastased õpilased panevad proovile legorobotite ehitamis- ja programmeerimisoskuse.

Sel hooajal maailmas enam kui 265 000 last ühendava robootikavõistluse „First Lego League” (FLL) Eesti võistlusel on tänavu rekordarv osalejaid: ligi 500 koolinoort 68 meeskonnana.

Kui sel nädalavahetusel võistlevad poolfinaalis Lõuna-Eesti lapsed, siis järgmisel laupäeval, 17. jaanuaril toimub võistluse teine poolfinaal Tallinnas energia avastuskeskuses. Mõlemas poolfinaalis võisteldakse robotimängus, robotidisainis, innovatiivseid õppelahendusi kirjeldavates projektides, samal ajal õppides ka koostööd.

legoliiga3„Üks võistluse interaktiivsemaid osi on robotimäng robotimänguplatsil. Võistlevad lapsed on võistluse eel üle kahe kuu tegelenud robotitele programmide kirjutamise ja robotiehitusega. Mäng kestab 2,5 minutit ja selle aja jooksul peab meeskond oma autonoomse robotiga lahendama ära niipalju ülesandeid kui jõuab,” rääkis FLL-i poolfinaalide koordinaator, MTÜ Robootika esindaja Janika Leoste.

Võistluse, mida Eestis korraldatakse kolmandat korda, ühe põhiväärtuse kohaselt on võidust olulisem uute teadmiste saamine. „Võistluseks valmistumine on mitme kuu pikkune meeskondlik protsess, kus juhendajad küll toetavad, aga lapsed teevad ise kogu töö. „Meil on lõbus” on olulisim põhiväärtus, mida näeb ka võistluspäeval,” ütles Leoste.

First Lego League 2014. Fotod: www.robootika.eeFLL-i teine eesmärk on Leoste sõnul arendada lastes võimalikult varajaselt STEM-oskusi ehk nii teaduse ja tehnoloogia mõistmist, insenerioskusi kui ka matemaatilist mõtlemist. „Nende oskuste arendamine laste seas on üks prioriteetseid arengusuundi, mis tõstab Eesti konkurentsivõimet,” lisas ta.

Lisainfot leiab sündmuse kodulehelt: www.robootika.ee/fll.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!