Teisipäeval on riigieksamitele registreerimise tähtaeg

19. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Teisipäev, 20. jaanuar on viimane päev, mil saab registreeruda riigieksamitele. Selleks ajaks peavad valiku langetama nii gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilased kui ka varem lõpetanud. Registreeruda saab eksamite infosüsteemis https://eis.ekk.edu.ee/eis/ või riigiportaali www.eesti.ee vahendusel.

Võrreldes möödunud aastaga riigieksamite korralduses muutusi ei ole. Matemaatika riigieksami puhul peab õpilane valima kitsa või laia kursuse alusel koostatud eksamitöö vahel. Võõrkeele riigieksami puhul saab õpilane valida riikliku inglise keele riigieksami ning Innove vahendatud rahvusvahelise prantsuse, saksa või vene keele eksami vahel. Kui ta on juba varem edukalt sooritanud riigieksamina tunnustatud rahvusvahelise võõrkeeleeksami vähemalt B1 tasemele, saab ta eksamist vabastuse, kui annab sellest 20. jaanuariks teada.

Gümnaasiumi lõpetamiseks peab õpilane sooritama eesti keele või eesti keele teise keelena, matemaatika ja võõrkeele riigieksamid ning gümnaasiumi koolieksami ja õpilasuurimuse või praktilise töö.

Koolid saavad oma õpilaste registreerimise seisu eksamite infosüsteemis kontrollida 30. jaanuarini.

Selle aasta riigieksamid algavad 27. aprillil eesti keele eksamitega ning lõpevad 21. mail matemaatika eksamiga. Riigieksamite esmased tulemused avalikustatakse hiljemalt 19. juunil eksamite infosüsteemi ja riigiportaali kaudu. Riigieksami e-tunnistused on samas kättesaadavad ja alla laaditavad alates 20. juunist.

Lisainfot 2014/2015. õppeaasta riigieksamite kohta leiab siit.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!