TLÜ-s räägitakse noortele õpetajatele draamaõppest

6. jaan. 2015 - Kommenteeri artiklit

Reedel, 9. jaanuaril kella 10–16 oodatakse alustavaid õpetajaid Tallinna ülikooli tasuta mõttetalgutele, mille keskseks teemaks on draamad koolis.

„Draamad koolis on vältimatud – ikka teeb keegi kellelegi etteheiteid, süüdistab või tekitab tühjast tüli. Ette tuleb ka ootamatuid sündmusi ning keerulisi elamusi. Tähendusliku õppimise eelduseks on tegutsemine ning mängul ja draamal suur potentsiaal oskuste ja teadmiste omadamisel. Draamaõpetuse seisukohalt tähendab õppimine alati koosõppimist. Draama meetodina võimaldab õppimisel lisaks siin ja praegu aktiivsele tegutsemisel kaasata ka kujutlusvõimet, liikuda ajas, kaasata tundeid ning kasutada kõiki meeli, õppida enda ja teiste kohta loomulikul viisil,” seisab sündmuse tutvustuses.

Mõttetalgutel „Draama(d) koolis” peavad ettekandeid psühhodraama lavastaja ja Eesti Luguteatri näitleja Triinu Siiner ning Tartu Spontaansusteatri lavastaja Endel Hango. Juttu tuleb teemadel „Kohtumise jõud. Mis juhtub siis, kui tuua elu klassiruumi?“ ning „Spontaanne draama”.

Osaleda saab töötubades „Mängiv noor on õppiv noor”, „Kehateadlikkus ja liikumine empaatilise suhtlemise toetajana” ning „Ma tulen, ma olen, ma lähen”, mida viivad läbi vastavalt näitlejad ja põhikooliõpetajad Mirja Meriste ja Mihkel Kangur, loovterapeut ja koolipsühholoog Terje Kaldur ning täiskasvanute koolitaja Kaia Köster ja eripedagoogist draamaõpetaja Ruslan Lainola.

Mõttetalgutest osavõtt on tasuta, registreerida tuleks 7. jaanuarini e-aadressil sirje.ideon@tlu.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!