TLÜ-s räägitakse noortele õpetajatele draamaõppest

6. jaan. 2015 - TLÜ-s räägitakse noortele õpetajatele draamaõppest kommenteerimine on välja lülitatud

Reedel, 9. jaanuaril kella 10–16 oodatakse alustavaid õpetajaid Tallinna ülikooli tasuta mõttetalgutele, mille keskseks teemaks on draamad koolis.

„Draamad koolis on vältimatud – ikka teeb keegi kellelegi etteheiteid, süüdistab või tekitab tühjast tüli. Ette tuleb ka ootamatuid sündmusi ning keerulisi elamusi. Tähendusliku õppimise eelduseks on tegutsemine ning mängul ja draamal suur potentsiaal oskuste ja teadmiste omadamisel. Draamaõpetuse seisukohalt tähendab õppimine alati koosõppimist. Draama meetodina võimaldab õppimisel lisaks siin ja praegu aktiivsele tegutsemisel kaasata ka kujutlusvõimet, liikuda ajas, kaasata tundeid ning kasutada kõiki meeli, õppida enda ja teiste kohta loomulikul viisil,” seisab sündmuse tutvustuses.

Mõttetalgutel „Draama(d) koolis” peavad ettekandeid psühhodraama lavastaja ja Eesti Luguteatri näitleja Triinu Siiner ning Tartu Spontaansusteatri lavastaja Endel Hango. Juttu tuleb teemadel „Kohtumise jõud. Mis juhtub siis, kui tuua elu klassiruumi?“ ning „Spontaanne draama”.

Osaleda saab töötubades „Mängiv noor on õppiv noor”, „Kehateadlikkus ja liikumine empaatilise suhtlemise toetajana” ning „Ma tulen, ma olen, ma lähen”, mida viivad läbi vastavalt näitlejad ja põhikooliõpetajad Mirja Meriste ja Mihkel Kangur, loovterapeut ja koolipsühholoog Terje Kaldur ning täiskasvanute koolitaja Kaia Köster ja eripedagoogist draamaõpetaja Ruslan Lainola.

Mõttetalgutest osavõtt on tasuta, registreerida tuleks 7. jaanuarini e-aadressil sirje.ideon@tlu.ee.