Uus arhitektuurimuuseumis

23. jaan. 2015 Kadi Kriit EAM-i pedagoog - Kommenteeri artiklit

Sel kevadel ilmub Eesti arhitektuurimuuseumil (EAM) III kooliastmele ja gümnaasiumile mõeldud linnaruumiõppe töövihik.

Alates 14. veebruarist ootame taas kõiki huvilisi muuseumisse. Avastamist on palju, kuna lisaks uutele vahelduvatele näitustele on uue ilme saanud ka meie püsiekspositsioon, mis tutvustab Eesti arhitektuuri tänapäevani välja. Uuenenud on enamik õpilastele mõeldud haridusprogramme ja valmimas ka täiesti uusi. Lisaks rakendame oma varasemat kogemust õuesõppest Rotermanni kvartalis, mille põhjal ilmub juba märtsis linnaruumiõppe töövihik.

Töövihik on haridusprogrammi „Uus ja vana Rotermanni kvartalis” edasiarendus, mis on mõeldud III kooliastmele ja gümnaasiumile. Selle eesmärk on linnaruumile rohkem tähelepanu pöörata ning õpetada inimesi seda vaatama. Põhjalik õppevahend tutvustab Rotermanni kvartalit seitsme linnaruumi seisukohalt olulise teema abil: planeering, ajalugu, vorm ja funktsioon, materjalid ja värvid, disain, inimesed linnas ning maamärgid.

Töövihik on mõeldud kasutamiseks muuseumi haridusprogrammina, mis viiakse läbi mosaiikrühma meetodil (õpilasgrupp jagatakse kuni seitsmeks rühmaks). Iga rühm tegeleb ühe teemaga, mida lõpuks teistele esitletakse. Peale selle on õpetajatel võimalik töövihikut ka iseseisvalt oma õppetöösse integreerida, selleks plaanime kevadel töövihiku kasutamise koolitusi korraldada. Nii saavad õpetajad just neile kõige sobivamal ajal Rotermanni kvartalit avastama tulla.

Töövihiku ülesannete lahendamisel tuleb osalejatel kvartalis orienteeruda, ümbrust vaadelda, otsida ning testida eri objekte (nt istepinke), analüüsida näiteid ja ka visandada. Töövihik annab võimaluse linnaruumi teemaga kas koolitunnis või juba iseseisvalt edasi tegelda. Õppevahendi lõpus on lisaülesanded vabalt valitud linnakeskkonna vaatlemiseks, mis peaks õpetama ruumi meie ümber rohkem märkama.

Töövihik aitab õpetajal oma ainet elulisemaks ja mitmekesisemaks muuta, ühendades geograafia, ajaloo, kunstiõpetuse, kehalise kasvatuse ja ühiskonnaõpetuse.

Ootame kõiki huvilisi muuseumisse ja uut linnaruumi töövihikut lahendama!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!