Von Krahli teater esitleb: „Kontakt”

30. jaan. 2015 Jim Ashilevi - Kommenteeri artiklit

Von Krahli teater võttis oma katuse alla viis Eesti filmi tulevikulootust. Saage tuttavaks, need on Maria Reinup, Triin Ruumet, Raigo Saariste, Vallo Toomla ja Martti Helde. Nende noorte käes on homse Eesti kino võtmed. Mõelgem kas või Martti Helde hiljuti linastunud küüditamisteemalisele debüütfilmile „Risttuules”, mis puudutab jätkuvalt vaatajate südameid nii Eestis kui ka välismaal.

Väärt kunsti sünnile aitavad kõvasti kaasa sarnaselt mõtlevate loovisikute head töösuhted. Sellepärast sõlmiti uue kino ja uue teatri liit, mis on loodetavasti esimene samm noorte lavastajate, autorite ja näitlejate tulevaste värskendavate taaskohtumisteni.

Märtsis esilinastub nende esimene ühistöö, lühifilmide kogumik „Kontakt”, kus igal režissööril oli vabadus luua koostöös Von Krahli trupiga midagi ambitsioonikat. Midagi sellist, mida nad varem polnud julgenud või jõudnud proovida. Ülesanne polnud kerge. Aega oli vähe ja eelarve väljakutsuvalt napp. Kuid need piirangud ületati pidurdamatu fantaasia ja julge pealehakkamisega. Tulemuseks viis omanäolist ja täiesti erinevat linateost, mida hoiab koos kontakti motiiv – tuttava ja tundmatu kokkupuude. Motiiv avaldub inimese ja jumala, maise ja ebamaise, argise ja üleloomuliku ootamatutes kokkupõrgetes. Kogumik on žanriliselt kirev, näha saab komöödiat, psühholoogilist draamat, tulevikudüstoopiat ja muudki. Igas filmis on autorid võtnud riski, teadmata, kas tulemuseks on šedööver või läbikukkumine. Selline julgus ongi imede sünni eeldus. Nii me edasi liigumegi.

Lisainfo www.vonkrahl.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!