Kinomajas näeb teisipäeval tasuta eesti lühifilme

9. veebr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tallinna kinomajas saab teisipäeval, 10. veebruaril kell 18 vaadata tasuta kolme eesti režissööri lühifilmi, mis on valminud rohkem või vähem aastaid tagasi tänaseks juba tuntud režissööride koolitööna.

Raimo Jõeranna 27-minutiline diplomitöö „Väliseesti” (Exitfilm, 2001) on müstilis-kriminaalse koega lugu mehest, kes uurib Kanada väliseestlaste seas 24 aastat tagasi uppunud fotograafi lugu. Lahtihargnev kummaline ettemääratuse võrgustik pöördub julmalt uurija vastu. Film on kokku pandud temast maha jäänud materjalist.

Mihkel Ulki 27-minutiline kursusetöö „Pihv” (Allfilm, 2009) on nukker lugu ühest tavalisest perest, kes elab väikeses trööstitus alevikus. Argirutiin on võtnud neilt rõõmu ja energia, et oma unistusi teoks teha, ja julguse, et olukorda muuta. Päevi täidab vaikne meeleheide. Ainult pere noorim on see, kes mässama kipub. Ühel päeval teeb ta midagi sellist, mis käivitab sündmusteahela.

Rasmus Merivoo koolitööna valminud 22-minutiline „Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas”(Parunid ja Vonid, 2006) räägib meie ühiskonna ühest silmapaistvaimaist subkultuurist, mida võib nimetada jõmmluseks. Maailmast, kus ühe õige mehe elu on kõht võimalikult täis süüa, raha kokku ajada vahendeid valimata, end võimalikult tihti „mällarisse” juua, keppi teha ning autoga kihutada.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!