Kõik koolilapsed pääsevad tasuta kunstimuuseumisse

18. veebr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Heategevusfondi Aitan Lapsi ning pandipakendiautomaatide kaudu annetuse teinud inimeste abiga saavad kõik Eesti koolilapsed tasuta külastada Kumu, Kadrioru kunstimuuseumi, Mikkeli, Niguliste või Adamson-Ericu muuseumi. Selleks tuleb koolil vaid registreeruda Eesti kunstimuuseumi kodulehel.

Koostöö Eesti kunstimuuseumiga ehk projekt „Aitan lapsi kunsti juurde”  on heategevusfondi Aitan Lapsi nõukogu liikme Rauno Raali sõnul loomulik jätk, mis toob lisaks teatrile ja kirjandusele nüüd ka kunsti lastele lähemale.

„Seni on 43 000 Eesti last saanud nautida teatrielamust ja 2014. aasta kevadest on kõikides lasteosakondadega haiglates raamatukarussellid. Nüüd on lastel võimalus tasuta külastada ka kunstimuuseume ja seda kõike tänu lahketele inimestele, kes pakendiautomaatide kaudu on heategevusfondile annetanud,” ütles Raal

Heategevusfondi Aitan Lapsi patroon Evelin Ilvese sõnul on igas lapses peidus väike geenius, kelle ande avastamiseks peaks ta saama proovida erinevaid loovaid tegevusi, et leida, mis teda innustab, mis ta looma ja lendama paneks. „Mul on väga hea meel, et teatrile ja raamatutele on nüüd lisandunud kaunid kunstid,” ütles Ilves projekti avaüritusel.

Kunstimuuseumi külastus toimub interaktiivse haridusprogrammi käigus, mis on heaks täienduseks kooli kunstiajaloo tundidele ning pakuvad avastamis- ja kaasamõtlemisrõõmu ning keelekümbluse võimalust igas vanuses õpilastele. Eakohaseid haridusprogramme juhendavad muuseumipedagoogid või selleks koolitatud inimesed.

Esimesel poolaastal on projekti eelarve 10 000 eurot, millest pool moodustab heategevusfondile Aitan Lapsi tehtud annetustest ja teine pool Kumu vahenditest.

Heategevusfond käivitas kampaania „Aitan Lapsi” 2011. aastal. Sellest ajast alates on inimesed teinud pakendiautomaatide kaudu annetusi 307 609 korral 281 924 euro väärtuses. Annetusnuppu saab vajutada 279 taaraautomaadis üle Eesti.

2014. aastal ületas annetuste kogusumma 93 000 eurot, millest 70 000 läks lastele teatrielamuste pakkumiseks ning 16 500 haiglate raamatukarussellide heaks. Lisaks toetas fond 5000 euroga SA Minu Unistuste Päeva heategevuslikke üritusi ja 3000 euroga teatrietenduste korraldamist Haapsalu neuroloogilises rehabilitatsioonikeskuses.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!