Maanteeamet kutsub osalema koolitustel ja projektides

6. veebr. 2015 Maanteeamet - Kommenteeri artiklit

Maanteeameti ennetustöö osakond pakub veebruaris ja märtsis koolitusi nii õpilastele kui ka õpetajatele ning kuulutab välja mitu projektikonkurssi.

Lasterühma saatja koolitus lasteaiaõpetajatele

Koolitusel osalejad saavad teadmisi liikluse reguleerimist käsitlevast seadusandlusest, lasterühma saatja kohustusest ja vastutusest ning sellest, kuidas ohuolukordi märgata ja lastega liikluses käituda, kusjuures väga oluline on kanda ohutusvesti. Praktilise õppuse käigus harjutatakse liikluse peatamist ja lasterühmaga sõidutee ületamist. Koolituste arv on piiratud!

Liiklusohutusalane riskivältimise koolitus põhikooli-, gümnaasiumi- ja kutsekooliõpilastele

Koolituse viib läbi ajakirjanik Märt Treier, kes näitab ja kommenteerib oma dokumentaalfilme „Georg” ja „Kaspar” ning analüüsib meedia reaktsiooni liiklusõnnetustele. Koolituse eesmärk on propageerida enesesäästlikku ja teistega arvestavat liiklemist ning arutleda õpilastega riskikäitumise põhjuste ja nende ennetamise võimaluste üle. Koolitus kestab 2 x 45 minutit ja toimub ainult eesti keeles. Koolis peab olema sobiv ruum ja korralik helitehnika filmide näitamiseks.

„Selge pilt …!?”

Aktiivõppe põhimõttel üles ehitatud koolitus kestab seitse akadeemilist tundi ning sisaldab kolme moodulit. Koolitusele oodatakse noori alates 18. eluaastast, eelistatavalt kutsekooli teise ja kolmanda kursuse ning gümnaasiumi 11.–12. klassi õpilasi. Juhtimisõiguse olemasolu pole tähtis. Koolituse läbinud peaksid olema võimelised edastama saadud teadmisi oma eakaaslastele, et hoida ära alkoholi tarvitamisest tingitud õnnetusi liikluses. Grupi suurus on soovituslikult 20 inimest, erandkorras ja kokkuleppel ka 25. Koolitus toimub nii eesti kui ka vene keeles.

Liiklushariduse projektikonkurss

Liiklushariduse projektikonkursi eesmärk on leida liikluskasvatuse läbiviimiseks huvitavaid ja uuenduslikke ideid ning kaasata kodanikke oma kodukoha liikluskasvatuse tegevusse. Konkursile võivad esitada projekte eraisikud, haridusasutused, juriidilised isikud, seltsingud, mittetulundusühingud.

Projektitaotluste esitamise tähtajad on 15. märts, 15. august ja 15. det­­sem­ber.

Temaatiline projektikonkurss „Liiklusvanker”

„Liiklusvanker” on õppevahend, mille abil lasteaiaõpetaja saab lastele tutvustada olulisi liiklusmärke, luua läbimängimiseks liiklussituatsioone ning kujundada lasteaia õuealale näiteks väikse ajutise liikluslinnaku, kus lapsed harjutavad liikluses toimetulemist. Lasteaial tuleb projekti läbiviimisel teha koostööd üldhariduskooliga, mille õpilased valmistavad õppevahendi vajalikud puidust elemendid (liiklusmärgid, vigursõidu elemendid jm) tööõpetuse tundides.

Jalgratta vigursõiduelementide koostööprojekt

Projekt toetab koolile jalgrattaõppeks vajaliku vigursõiduelementide komplekti soetamist. Projekti käigus meisterdavad õpilased selle komplekti tööõpetuse tunnis ise.

Täpsemat infot koolituste ja projektikonkursside kohta vaata www.liikluskasvatus.ee.

Liikluse õppematerjale haridusasutustele on võimalik tellida MA kodulehelt http://tk.mnt.ee/.

Projektis osalemiseks või koolituste täpsustamiseks ja tellimiseks võtke ühendust oma piirkonna ennetustöötajaga.

Tallinn ja Harjumaa: Eve-Mai Vald­na, ­eve-mai.valdna@mnt.ee; Rapla­maa: Christina Vallimäe, crhistina.vallimae@mnt.ee; Lääne-Virumaa ja Järvamaa: Diana Okas, diana.okas@mnt.ee; Ida-Virumaa: Katrin Kärner, katrin.karner@mnt.ee; Tartu ja Valga­maa: Kai Kuuspalu, kai.kuuspalu@mnt.ee; Tartumaa ja Jõgevamaa: Reesi Efert, reesi.efert@mnt.ee; Põlvamaa ja Võrumaa: Kerli Leiman, kerli.­leiman@mnt.ee; Viljandi­maa: Sirli Leier, sirli.leier­@­mnt.ee; Pärnumaa: Marika Luik, marika.luik@mnt.ee; Läänemaa, Saaremaa ja Hiiumaa: Solveig Edasi, solveig.edasi@mnt.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!