Matemaatika e-tund on abiks õpetajale ja õppijale

6. veebr. 2015 Astra Teetlok Avita kirjastuse e-tunni koordinaator ja toimetaja - Kommenteeri artiklit

Avita kirjastuse õppematerjalide hulgas on peale traditsiooniliste paberõpikute ja -töövihikute juba mitu aastat ka elektroonsed materjalid. Teiste e-tundide kõrval pakume ka matemaatika e-tundi, mis on õpetajale mõeldud õppekavapõhine programm.

4. klassi matemaatikakursust katsetatakse käesoleval õppeaastal mitmekümnes koolis, järgmise õppeaasta sügiseks on e-tundi võimalik juba tellida.

E-tund sisaldab kõike, mida õpetaja tunni ettevalmistamiseks, andmiseks ja sellest kokkuvõtete tegemiseks vajab. Selles on

 • kogu õppeaasta tundide materjal;
 • iga tunni näidisülesehitus;
 • põhjalik ainealane ja metoodiline konspekt koos taustainfoga;
 • rohkesti illustratiivset materjali: videod, animatsioonid, simulatsioonid, kuulamisülesanded, fotod, joonised jms;
 • materjal õpetamise diferentseerimiseks;
 • eri tasemega hindelised tööd koos vastustega;
 • integratsiooniviited,
 • töökava

E-tund on internetist sõltumatu arvutiprogramm, milleks õpetajal on tarvis vaid üht Windowsi operatsioonisüsteemiga arvutit, projektorit, kõlareid ning e-tunni mälupulka.

Õpetaja saab materjali kohandada ja täiendada: lisada kommentaare, töölehti jm faile ning luua teksti­slaide. Ka tunni kirjeldus koos kodutöödega on e-tunnis juba olemas, neid on samuti võimalik muuta ning peagi otse eKooli saata.

Õppematerjali koostajad ja toimetajad (Madli Rööp, Ann-Mari Koppel, Jelena Pjatkova, Malle Saks, Tiina Puusalu, Ülle Liivaoja, Pirgit Palm) on väga tänulikud õpetajatele, kes selle õppeaasta vältel on 4. klassi matemaatika e-tundi testinud ning väärtuslikku tagasisidet andnud, see on aidanud e-tundi veelgi paremaks muuta. Õpetajad on muu hulgas välja toonud järgmist:

 • väga suureks abiks teemade selgitamisel on animatsioonid jm näitematerjal, mida seni on tulnud ise juurde otsida;
 • igapäevatööd lihtsustavad etteantud vastused; peale hindeliste tööde vastuste on e-tunnis ka töövihiku- ja õpikuülesannete lahendusi, mida saab õpilastele suurel ekraanil kuvada;
 • tunnid on mitmekesised, annavad häälestamiseks ja teema käsitlemiseks häid ideid ning pakuvad ka kogenud õpetajale metoodilist tuge.

E-tunni kohta saab veel lugeda kodulehelt etund.avita.ee. Samas on võimalik registreeruda märtsivaheajal toimuvatele koolitustele.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!