Ohoo – matemaatikasõprade selts!

6. veebr. 2015 Allar Veelmaa Loo keskkooli matemaatikaõpetaja - 1 Kommentaar

Aprillis see lapsuke sündis ja kannab ta poisslapse väärikat nime: Allar Veelmaa Matemaatikasõprade Selts MTÜ. Mõte MTÜ luua tekkis sellest, et pärast Tiigrihüppe liitmist HITSA-ga ei toimunud enam matemaatika tarkvara kasutamise kursusi õpetajatele. Mõned üksikud kursused aasta vältel ei rahulda matemaatikaõpetajate vajadusi. Oli vaja luua n-ö katus, mille all saab korraldada kursusi nii õpetajatele kui ka õpilastele, organiseerida matemaatikat populariseerivaid üritusi ning veidi tegelda ka heategevusega.

MTÜ esimese tegevusaasta jooksul on koolitustel käinud sadakond õpetajat ning umbes sama palju õpilasi. Kursuste hind on suhteliselt madal, sest meil pole ühtegi palgalist töötajat ning lektorina olen kõik koolitused teinud tasuta, loengutasu võtmata. Tänu sellele on MTÜ suutnud muretseda väga hea arvuti koos printeriga ning oleme soetanud päris palju legaalset tarkvara, mida on vaja näiteks õppevideote tootmiseks.

MTÜ andis Loo kooli matemaatiklassile 99 aastaks kasutada taskuarvutite komplekti ning sügisel osteti 160 euro eest vihikuid, pastakaid jm õppetööks vajalikku, sest ikka juhtub, et lapsel saab pastakas tühjaks või on see kogemata nii puruks näritud, et sellega ei kõlba enam kirjutada. Sama lugu on vihikutega – ikka juhtub, et kõige ebasobivamal hetkel saab see täis. Kohe on koolis lõppemas reaalainete nädala raames välja kuulutatud konkurss ainealaste videoklippide valmistamiseks ning 50% ulatuses annab auhindade ostmiseks vajaliku raha matemaatikasõprade selts.

Veidi ka lähiaja plaanidest

• 16. märtsil toimub Loo keskkooli arvutiklassis programmi GeoGebra 5 koolitus, kuhu on oodatud õpetajad, kes igapäevatöös seda programmi juba kasutavad, kuid soovivad nippe juurde õppida. Vajadusel olen valmis korraldama ka algajatele koolituse, kuid see saab toimuda mõnel muul ajal.

• Jaanuaris tegin Võrumaal 21 õpetajale „Riukalike ülesannete” koolituse ja minu meelest jäädi väga rahule. Analoogiline koolitus toimub märtsivaheajal Tallinnas, huvilised saavad registreeruda veebilehel http://allarveelmaa.com.

• 7. märtsil algab eksamikursus põhikooli lõpetajatele. Eelmisel aastal tegin analoogilise kursuse ning siis oli soovijaid nii palju, et kõik ei pääsenudki kursusele. Ka selle kursuse kohta on info minu kodulehel olemas.

• Jätkuvad Wirise ja GeoGebra e-kursused.

• Teen edasi ka õppevideoid. Valminud on täiskomplekt põhikoolile (tellimused kodulehe kaudu) ning lähiajal saavad valmis gümnaasiumi õppevideod. Seoses muudatustega õppekavas on aeg-ajalt vaja õppevideoid kohendada, st mõnda tuleb veidi muuta ja teistega pole teha muud, kui valida uued ülesanded ja teha täiesti uus video.

Sõbrad-tuttavad on vahel küsinud, kui palju on matemaatikasõprade seltsil sõpru. Minu vastus on lihtne ja lühike: ole sinagi sõber ja jälle on sõpru ühe võrra rohkem!


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Ohoo – matemaatikasõprade selts!”

  1. linda tamm ütleb:

    Vàga asjalikud tôôraamatud
    Tubli

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!