Riik toetab ühistegevust ja noorteühinguid

9. veebr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Haridus- ja teadusministeerium eraldab tänavu õpilasvõistlusteks ning õpetajate ja haridusasutuste juhtide täiendusõppeks 1,67 miljonit eurot ning toetab noorteühinguid ligi 0,5 miljonit euroga.

Õpilasvõistluste ja täiendusõppe toetus jaguneb kaheks: üks osa sellest on mõeldud üldhariduskoolide ja koolieelsete lasteasutuste õpetajate ja juhtkondade ühisõppeks ja heade praktikate levitamiseks haridusasutustes. Teine toetab maakondlike aineolümpiaadide ja õpilasvõistluste korraldamist ning edukate õpilaste saatmist üleriigilistele olümpiaadidele ja võistlustele.

Toetuse saajateks on maakondlikud omavalitsusliidud ning Tallinna, Tartu, Narva ja Pärnu linnavalitsused. Kuidas toetus piirkonnas täpselt jaotub ja milleks seda kasutatakse, tuleb toetuse saajatel kokku leppida aineõpetajate ja haridusasutuste juhtide ühendustega. Eelistatud valdkondadeks on uue õpikäsitluse juurutamine, erivajadustega laste toetamine, uuenduslike ühisõppe vormide kasutamine, õpetajakutse omistamiseks ettevalmistumine ning koolieelse lasteasutuse seaduse uuenduste tutvustamine.

Noorteühingute aastatoetus läheb otse ühingutele endile , mullu detsembris esitatud taotluste alusel. Toetust saab 17 üleriigilist noorteühingut: B. G. Forseliuse Seltsi Noortekogu, Eesti Breiktantsu Liit, Eesti Gaidide Liit, Eesti NNKÜ-NMKÜ-de Liit, Eesti Noorteühenduste Liit, Eesti Skautide Ühing, Eesti Tänavaspordi Liit, Eesti Väitlusselts, Eesti Õpilasesinduste Liit, Eesti Üliõpilaskondade Liit, MTÜ Avatud Vabariik, MTÜ Tegusad Eesti Noored, MTÜ Urban Style, MTÜ YFU Eesti, ELO, Eesti 4H ning Tugiõpilaste Oma Ring Eestis. Kokku saavad noorteühingud riigieelarvest toetust 492 760 eurot.

Vastavalt noorsootöö seadusele võivad noorteühingu aastatoetust taotleda noorteühingud, millel on vähemalt 500 liiget ja mis tegutsevad vähemalt kolmandikus maakondades. 2015. aastal on aastatoetuse kasutamise prioriteediks ebavõrdsete olude mõju vähendamine noore arenguvõimalustele. Noorteühingutel on Eestis oluline roll noorte kaasamisel ja noorte ees seisvate väljakutsetega tegelemisel, teatas haridus- ja teadusministeeriumi pressitalitus.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!