Tallinna lapsevanem panustab aastas lasteaeda lisaks kohatasule keskmiselt sadakond eurot

26. veebr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liidu küsitluse tulemuste kohaselt panustab pealinna lapsevanem aastas oma lapse lasteaeda lisaks kohatasule ja söögirahale ligikaudu sada eurot.

Küsitlusele „Palju panustasid sina oma lapse lasteaeda aastal 2014?” vastas liidu teatel üle 700 lapsevanema, kellest kaks kolmandikku vastas, et on panustanud lasteaeda nii ajaliselt kui ka rahaliselt, kuigi makstavad summad erinevad märkimisväärselt.

Üle poole vastajatest panustas eelmisel aastal ürituste, õppematerjalide või sisustuskaupade ostmiseks kuni 100 eurot. Umbes kaheksa protsenti panustasid 100–300 eurot ning ainult kolm lapsevanemat tunnistas, et ei ole kunagi lisaraha maksnud.

Küsitlusega soovitigi välja selgitada lapsevanema tegelik panus Tallinna lasteaedades ning kogutud informatsioon edastatakse Tallinna haridusametile, et neid tegelikust olukorrast teavitada ning edaspidi lasteaedade rahastamist paremini planeerida.

„Omavalitsuse eraldatav pearaha peaks võimaldama ära teha väiksemad remonditööd ning muretseda mööblit, õppevahendeid jms. Hetkel aga enamiku lasteaedade eelarve seda ei võimalda ja nii panustabki puudu oleva lapsevanem.´Selline olukord paneb ebavõrdsesse olukorda nende lasteaedade lapsed ja õpetajad, kus lapsevanematel pole võimalust rahaliselt ja ajaliselt panustada,” ütleb Tallinna Lasteaedade Hoolekogude Liidu juhatuse liige Piret Soosaar, et seepärast peaks ametlik pearaha tõusma.

Kui lasteaedade kohatasu on Tallinnas viimase nelja aasta jooksul suurenenud pea poole võrra ehk 22,24 eurolt 41,34 euroni, siis linna makstav pearaha lapse kohta on selle ajaga tõusnud 1614 eurolt 1810 euroni ehk vaid ligi kümme protsenti, nendivad lasteaia hoolekogude esindajad.

Täna tutvustatakse küsimustiku tulemusi ühiselt ka linnavolikogu fraktsioonide, lastevanemate ja õpetajate esindajatele, et leida olukorrale koos lahendust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!