Tallinna ülikool saab kooliuuenduseks 2,4 miljonit eurot

19. veebr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tallinna ülikool saab Euroopa Komisjoni ERA Chair meetmest 2,4 miljonit eurot haridusinnovatsiooni ja IKT-valdkonna teadustegevuse arendamiseks, teatas TLÜ pressitalitus.

Projekti teaduskoordinaator, TLÜ informaatika instituudi vanemteadur Mart Laanpere ütles, et see investeering lükkab Eestis jõuliselt käima teaduspõhise haridusinnovatsiooni.

Loodavasse uurimisrühma on kaasatud kasvatusteadlased koos informaatika, loodus- ja sotsiaalteaduste ekspertidega. Uus uurimisrühm toetab otseselt nii haridusuuenduse tippkeskuse rajamist Tallinna ülikoolis kui ka Eesti elukestva õppe strateegias kavandatud õpikäsituse ja digipöörde rakendamist koolides. Uurimisrühm alustab tegevust käesoleva aasta lõpul, projekt kestab viis aastat.

Uues rahvusvahelises uurimisrühmas kavandatakse koostööd Grazi tehnikaülikooliga teadmushalduse, Hollandi avatud ülikooliga õpianalüütika ja Aacheni tehnikaülikooliga pilvelahenduste vallas. Helsingi ülikooli CICERO keskuse toel arendatakse välja nüüdisaegne teaduskeskus.

Projektis osalevad TLÜ informaatika, kasvatusteaduste, psühholoogia ja infoteaduste instituut ning Balti filmi- ja meediakool.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!