Tallinna ülikool saab kooliuuenduseks 2,4 miljonit eurot

19. veebr. 2015 - Tallinna ülikool saab kooliuuenduseks 2,4 miljonit eurot kommenteerimine on välja lülitatud

Tallinna ülikool saab Euroopa Komisjoni ERA Chair meetmest 2,4 miljonit eurot haridusinnovatsiooni ja IKT-valdkonna teadustegevuse arendamiseks, teatas TLÜ pressitalitus.

Projekti teaduskoordinaator, TLÜ informaatika instituudi vanemteadur Mart Laanpere ütles, et see investeering lükkab Eestis jõuliselt käima teaduspõhise haridusinnovatsiooni.

Loodavasse uurimisrühma on kaasatud kasvatusteadlased koos informaatika, loodus- ja sotsiaalteaduste ekspertidega. Uus uurimisrühm toetab otseselt nii haridusuuenduse tippkeskuse rajamist Tallinna ülikoolis kui ka Eesti elukestva õppe strateegias kavandatud õpikäsituse ja digipöörde rakendamist koolides. Uurimisrühm alustab tegevust käesoleva aasta lõpul, projekt kestab viis aastat.

Uues rahvusvahelises uurimisrühmas kavandatakse koostööd Grazi tehnikaülikooliga teadmushalduse, Hollandi avatud ülikooliga õpianalüütika ja Aacheni tehnikaülikooliga pilvelahenduste vallas. Helsingi ülikooli CICERO keskuse toel arendatakse välja nüüdisaegne teaduskeskus.

Projektis osalevad TLÜ informaatika, kasvatusteaduste, psühholoogia ja infoteaduste instituut ning Balti filmi- ja meediakool.