Tallinna ülikooli Rakvere kolledž

27. veebr. 2015 Anu Oja TLÜ Rakvere kolledži arendusjuht - Kommenteeri artiklit

Tänavu suvel saab Tallinna ülikooli Rakvere kolledžisse kandideerida kolmele bakalaureuseõppe erialale: alushariduse pedagoogi, sotsiaalpedagoogika ning haldus-ja ärikorralduse (keskkonnakorralduse lisamooduliga) õppekavale.

• Alushariduse pedagoogi erialal õppimise eeldus on soov tegeleda kuni seitsmeaastaste lastega, kuid tulevane lasteaiaõpetaja peab olema valmis ka meeskonnatööks nii kolleegide kui ka lastevanematega. Kasuks tulevad loovus, kunsti- ja muusikavõimed. Ootame õppima nii gümnaasiumi äsja lõpetanud noori kui ka juba töötavaid kõrgharidust omandada soovivaid lasteaiaõpetajaid ja õpetajaabisid ning -assistente. Samuti on oodatud need, kes on otsustanud valida uue eriala ja soovivad töötada väikeste lastega.

• Sotsiaalpedagoogika õppekava läbimine loob eeldused kohanemis-, käitumis- ja õpiraskustega laste ja noorte tundmaõppimiseks, nõustamiseks ning nende sotsiaalse tegutsemisvõime ja toimetuleku toetamiseks. Õpingute käigus omandatakse baasteadmised sotsiaalpedagoogilisest tööst laste ja noortega. Samuti saadakse teada, kuidas suunata huvitegevust ja väärtustada sisukat vaba aega ning seostada seda ennetustegevusega. Õppima ootame aktiivse eluhoiakuga, suhtlemiserksaid ja pinget hästi taluvaid inimesi.

• Haldus- ja ärikorralduse õppekava keskkonnakorralduse lisamooduliga võimaldab nii õppe kui uuringute küljelt vaadatuna tungida piirkondliku majandusarengu problemaatikasse. Peaeriala läbimisel omandatakse avaliku juhtimise moodul ja juhtimise ning ettevõtluse ained. Keskkonnakorralduse moodul võimaldab omandada teadmisi nüüdisaegsetest keskkonnakorralduse vahenditest ning neid juhtimisel kasutada. Üliõpilane omandab teadmised ja oskused avaliku või eraorganisatsiooni sotsiaal-majandusliku keskkonna analüüsiks, organisatsiooni tegevuse planeerimiseks ning saab teadmised organisatsiooni keskkonnajuhtimise süsteemi rakendamisest asutuses. Õppima võivad tulla nii juba töötavad inimesed, kes soovivad omandada erialast haridust, kui ka gümnaasiumi äsja lõpetanud.

Vastuvõtmisel arvestatakse kõigil erialadel eesti keele eksami tulemust ja sooritada tuleb kutsesobivuseksam (nt motivatsioonikiri, -test, -vestlus sõltuvalt erialast). Neil tudengikandidaatidel, kes ei ole sooritanud riigi­eksameid, on võimalik kandideerida kõikidele erialadele vastuvõtueksamiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!