Tartu ülikool pakub kevadsemestril kolme tasuta veebikursust

3. veebr. 2015 - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikool pakub kevadsemestril kolme tasuta MOOC-i (Massive Open Online Course) ehk rahvusvahelist veebikursust, millel saavad osaleda kõik huvilised

Valida saab energiapoliitikat, analüütilist keemiat ja programmeerimist käsitlevate kursuste vahel:

  • Energy Policies in Europe. 02.02.–01.03.15 (inglise keeles)
  • Estimation of Measurement Uncertainty in Chemical Analyse. 02.03.–12.04.15 (inglise keeles)
  • Programmeerimisest maalähedaselt. 09.03.–05.04.2015 (registreerumine alates 16. veebruarist) (eesti keeles)

MOOC-id on Tartu ülikooli pressitalituse teatel ühe ainepunkti mahuga veebikursused, , mis toimuvad täielikult veebipõhiselt ning mille lõpetanutele väljastatakse Tartu ülikooli tunnistus. Enamasti pakuvad taolisi kursusi maailma tippülikoolid (sh Cambridge’i ülikool, Stanfordi ülikool), koos tagasiside ja eksami ning tõendiga õppetulemuse kohta.

Läbitud kursusi saab arvestada tasemeõppe õppekavade täitmisel õpiväljundite poolest sobiva ainekursuse olemasolul vastavas kõrgkoolis.

Tartu ülikooli õppeprorektor Martin Halliku sõnul on MOOC ühtaegu õppeaine või probleemi lihtne ja selge esitlus terviklikul moel ning samuti suurepärane reklaam nii erialale kui ülikoolile.

„Hea MOOC võtab ette piiritletud teema ning jätab kõrvale ebavajaliku. See lihtsustab ja kiirendab mitmete ainete õpetamist. MOOC võib olla parim magnet heade tudengite ligimeelitamiseks nii Eestist kui ka kogu maailmast,” ütles Hallik.

MOOC-ide eesmärk on eri sihtrühmadele ülikoolis pakutavale õppele juurdepääsu võimaldamine, ülikooli õppimisvõimaļuste mitmekesistamine ja tutvustamine, ülikooliõppe kvaliteedi parandamine ja igapäevase õppeprotsessi toetamine.

Lisainfot leiab veebilehelt http://moocs.ut.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!