Vabariigi 97. aastapäeva auks söödi sõdurisuppi

27. veebr. 2015 Raivo Juurak Õpetajate Leht - Kommenteeri artiklit

23. veebruaril peeti Tallinnas Gustav Adolfi gümnaasiumis Eesti Vabariigi 97. aastapäevale pühendatud väliaktust, kus pakuti ka sõdurisuppi.

GAG-i pidulikud väliaktused on traditsiooniliselt suurejoonelised. Sel aastal osalesid aktusel kaitseväe staabi- ja sidepataljoni tegevväelased ning ajateenijad, kes esitlesid kaitseväe relvi ja varustust. Kooli ja vabariigi lipud toodi aktusele pataljoni maasturiga.

Riigikaitseõpetaja major Levandi, nooremleitnant Laanemetsa, nooremveeblite Aasa ja Kase eestvedamisel toimus ühine rivimarss, mida saatsid GAG-i puhkpilliorkester ning trummitüdrukud.

Aktusest võtsid osa ka Gustav Adolfi gümnaasiumis vahetult enne aktust külalistunni andnud ühiskonna- ja riigitegelased Eiki Nestor, Paul-Eerik Rummo, Urve Palo, Toomas Vitsut, Anu Saagim, Hans H. Luik, Mart Luik, Kerttu Rakke jt. Pärast aktust ootas kõiki koolihoovis iidse linnamüüri juures sõdurisupp ning jätkus relvatehnika näitus.

Aktusel loodi telesild videotervituse edastamiseks Baltimaade vanimate koolide, Riia 1. gümnaasiumi ning Vilniuse Vytautas Suure gümnaasiumiga, kellega Gustav Adolfi gümnaasiumil on tihedad sõprussidemed juba 54 aastat. Aktuse kandis üle GAG TV.

Sama päeva õhtul kell 17 andis Suurbritannia välisminister Philip Hammond Mederi saalis GAG-ile kui innovatsiooni ja IT-tehnoloogia hariduse lipulaevale üle klassitäie Raspberry PI-seadmeid, millega algas koolis robootika ja programmeerimise teine faas. Pärast seadmete üleandmist suunduti arvutiklassi, kus minister tegi sümboolselt esimese programmeerimissammu ning õpilased võtsid IT-seadmed kasutusse.

24. veebruari hommikul kell 7 kogunes GAG-i koolipere taas kooli ette, et minna üheskoos Toompeale Pika Hermanni torni lippu heiskama.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!