Vahetusaasta kogemusega noored annavad keeletunde

3. veebr. 2015 - 1 Kommentaar

Tallinna ja Tartu koolides annavad alanud nädalal kultuurivahetusprogramme vahendava YFU (Youth For Understanding) Eesti algatusel keele- ja kultuuritunde rahvusvahelise vahetusaasta kogemusega noored nii Eestist kui ka mujalt maailmast.

Noored viivad läbi kultuuri- ja võõrkeeleteemalisi töötube, mille eesmärk on selgitada kultuuride mõistmise ja aktsepteerimise olulisust. Tundides arutletakse koos õpilastega, mis on kultuur ning milline on selle roll tänapäeva Eesti ühiskonnas ja maailmas laiemalt. Samuti räägitakse, kuidas võõrkultuuris elamine aitab kaasa isikuomaduste arendamisele ja mis kasu see edaspidises elus toob.

„Keeletundide elulisemaks muutmiseks kasutavad ise välismaal võõras kultuuriruumis õppinud noored näiteid enda kogemusest, mistõttu pakub töötuba lõbusat ja harivat vaheldust nii õpilastele kui ka õpetajatele. Õpilased  saavad kaasa mõelda, arutada ja küsimusi küsida. Ettevõtmisega anname oma panuse ühiskonna avatumaks ja tolerantsemaks muutmiseks,” selgitab YFU Eesti MTÜ tegevjuht Kadri Eensalu.

Koostöös algatusega Noored Kooli valminud töötoad toimuvad peamiselt inglise või saksa keeles. Nende juhtimine annab noortele võimaluse proovida õpetaja ametit, harjutada avalikku esinemist ning omandada seeläbi vajalikke oskuseid tööturule sisenemiseks.

Keele- ja kultuuritunde annavad noored kolmapäeval Miina Härma gümnaasiumis ja Herbert Masingu koolis, neljapäeval Kuristiku gümnaasiumis ja Jaan Poska gümnaasiumis ning reedel Rocca al Mare koolis.

Paralleelselt leiab aset ka YFU Eesti kaudu vahetusaastale minejatele suunatud stipendiumikampaania.

Lisainfot leiab siit.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Vahetusaasta kogemusega noored annavad keeletunde”

  1. Realist ütleb:

    Ilus artikkel. Soovin teile edu inglise ja saksa keelega, aga kahjuks reaalsus on meie kallis Eesti riigis selline, et kui inimesel ikkagi slaavi keele peale annet pole, siis on praktiliselt võimatu tänapäeva Eestis mingit normaalset tööd või elamist leida. Eesti keelega Tallinnas hakkama ei saa.

    Ühesõnaga siis põhiline viga, mida koolid teevad, on see, et nad ei ütle inimestele juba 1. klassis kõige olulisemat lauset: “Austatud õpilased. Kui teil kohe sündides slaavi kelle peale annet pole, siis on mõistlikum päevapealt asjad kokku pakkida ja Eestist minema kolida. Säästate nii enda kui ka meie aega.”

    Ja nii ongi, nagu elu käib. Sinna pole midagi parata. Tuleb leppida reaalse eluga.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!