Austatud riigikogu liige – tule õpetajaks ja inspireeri järgmist põlvkonda!

13. märts 2015 - Kommenteeri artiklit

Kui Sa ei jätka riigikogu järgmises koosseisus, siis palun kandideeri „Noored kooli” programmi, et Si­nust saaks järgmise põlve tegijate ja liidrite õpetaja.

Riigikogu liikmena on Sinu vastutusel olnud oluliste otsuste tegemine ning nende selgitamine ühiskonnale. Õpetajaametis on see vastutus veelgi olulisem. Selgitades ja näitlikustades noortele olulisi valikuid ning nende aluseks olevaid väärtusi, inspireerides ja õpetades noori enda elus teadlikke ja õigeid valikuid tegema, on Sul võimalik anda oma panus Eesti tuleviku kujundajate sirgumisse.

„Noored kooli” programmi kandideerimisel ei ole vanusepiirangut. Programmi eesmärk on leida üles targad ja pühendunud inimesed, kes pole õpetajaks õppinud ja tooksid programmi abil kooli jõudes Eesti haridusse värsket mõtlemist, usku muutuste võimalikkusesse ja julgust häid ideid ellu viia.

OECD riikides 2013. aastal tehtud TALIS-e õpetamise ja õppimise uuringu põhjal usub ainult 14% uuringus osalenud Eesti õpetajatest ja 12% siinsetest koolijuhtidest, et õpetajaamet on ühiskonnas väärtustatud. Meie põhikooli ülemise astme õpetajad on võrdlusriikide õpetajaist vanemad, pikema staažiga ja nende hulgas on vähem mehi. Viimase viie aasta jooksul on õpetajaskonna vananemine süvenenud.

Hea riigikogu liige, pakume Sulle võimalust aidata tõsta õpetajaameti mainet ja hariduse kvaliteeti Eesti ühiskonnas.

Oma soovist liituda „Noored kooli” programmiga anna teada kodulehel http://www.nooredkooli.ee/kandideeri.

Suur tänu riigikogu XII koosseisu liikmena tehtud töö eest!

Lugupidamisega

„Noored kooli” osalejad, vilistlased ja meeskond


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!